Praca w zachodniopomorskim

Platan i kultura

Atrakcyjne uwarunkowania naturalne w postaci połaci lasów i jezior stwarzają warunki idealne do rozwoju sektora agroturystycznego. Dla mieszkańców, ale nie tylko, gmina wyciąga ramię wsparcia w postaci dodatkowych środków na rozwój biznesu.

Opłaca się tu inwestować

Jeżeli inwestycja w działalność gospodarczą ma miejsce na terenie Chojnej, każdy przedsiębiorca może liczyć na pomoc ze strony miasta i gminy. Chojna to przede wszystkim turystyka i rolnictwo. Miasto i gmina w swoich planach zakłada rozwój bazy przetwórstwa rolno-spożywczego oraz rozwój infrastruktury handlowej i usługowej, a także zaplecza turystycznego.

Rozrywka

Jednak aby dobrze pracować, trzeba też spędzić miło czas, a o to dbają ośrodki kulturalne zlokalizowane na terenie gminy i miasta. Odbywają się tu różnorodne imprezy kulturalne, na które wstęp zazwyczaj jest bezpłatny, a pozwala mieszkańcom na odrobinę relaksu. Z dobrodziejstw kulturalnych korzystają także przyjezdni, którzy chcą zobaczyć, czym żyje na co dzień Chojna. Będąc tu, koniecznie trzeba zobaczyć pozostałości zabytków, które wpisują się w historię tego obszaru i znane są nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Rośliny

Produkuje się tutaj materiały budowlane. Mieszkańcy zajmują się przewozami transportowymi, handlem. Dzięki bliskiej odległości granicy z Niemcami kwitnie handel przygraniczny. W rolnictwie przeważa uprawa roślin. To tutaj znajduje się jedno z najgrubszych drzew w Polsce. Mowa o Platanie Olbrzymim. Jest to ponoć najstarszy Platan w Polsce. Jego wiek to mniej więcej 300 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *