Praca w zachodniopomorskim
podnoszenie kwalifikacji

Podnoszenie kwalifikacji sposobem na bezrobocie

Bezrobotni z Dobrzan mają kilka możliwości, jeśli naprawdę zależy im na znalezieniu stałej pracy. Oczywiście w grę wchodzi wyjazd do innego miasta lub za granicę. Rozwiązaniem może być także praca zdalna lub założenie własnej działalności gospodarczej. Jeśli jednak przeglądasz oferty pracy w Dobrzanach i jesteś zdecydowany, że interesuje Cię stabilny etat, to musisz liczyć się z tym, że być może przyczyną niepowodzeń jest brak odpowiednich kwalifikacji. W końcu dużą grupę wśród bezrobotnych stanowią osoby niewykształcone oraz bez doświadczenia zawodowego. Wiele trudności napotykają też osoby po 50 roku życia, które nie umieją poruszać się w świecie nowoczesnych technologii. Problemy mają również kobiety, które chcą wejść na rynek pracy po urodzeniu dziecka.

W obecnych czasach pracownicy nie uciekną przed koniecznością przekwalifikowywania się. Jeśli zamierzasz zapisać się na specjalistyczny kurs, szkolenie online, czy studia podyplomowe, to wcześniej musisz sprawdzić, jak wyglądają prognozy dla lokalnego rynku pracy. Koniecznie trzeba znać listę zawodów deficytowych.

Podnoszenie kwalifikacji jest możliwe również poprzez Powiatowe Urzędy Pracy. Bezrobotni mogą ubiegać się o bony i pożyczki szkoleniowe, dofinansowanie kosztów egzaminów, licencji oraz studiów podyplomowych. Z kolei w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych pomagają staże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *