Praca w zachodniopomorskim

Pomysłowość jest ważna 

Nic nie jest nam dane za darmo. Szczęściu trzeba dopomóc. Pomoc ta także musi być nieograniczona naszą wyobraźnią. Poszukując pracy, nie wolno zamykać się na określony obszar i podążać ciągle tą samą ścieżką. Warto czasami wyjść poza ramy i poszukać niestandardowych rozwiązań. Bo gdzie cię wyrzucają drzwiami, to wchodzisz oknami. Gdy się nie da w ten sposób, to się da inaczej. Nie ma rzeczy niemożliwych.

Choć cedyński rynek pracy narzuca pewne ograniczenia w poszukiwaniu wymarzonej pracy, nie wolno poddać się temu trendowi. Czasami jedynym ograniczeniem w znalezieniu pracy są nasze wewnętrzne ograniczenia.

Przy odrobinie szczęścia można próbować osobiście wędrować od pracodawcy do pracodawcy. Akurat w Cedyni wiele chodzenia nie będzie. Ale warto także wychylić nos nieco poza swoje miasto. W okolicy znajdzie się więcej pracodawców, jedyny minus to nieco dłuższe dojazdy do pracy.

A jak nie chcesz dojeżdżać, to załóż swoją firmę. To nie takie proste – pomyślisz. Nie prawda! Jest to bardzo proste i jeszcze bardziej proste, w związku z dofinansowaniami na start, jakie oferuje lokalny urząd pracy. Ale co można robić w Cedyni – znowu pomyślisz. A kto mówi, że trzeba ograniczać się do jednego miejsca? Nie można działać na terenie całej Polski lub województwa zdalnie? Klucz to dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *