Praca w zachodniopomorskim

Przyjemne z pożytecznym 

Jedno z większych i bardziej urozmaiconych terenów Pojezierza Drawskiego zajmuje miasto Złocieniec. Ulokowane jest pomiędzy rozlewiskami jezior Drawsko, Siecino i Lubie wśród malowniczych lasów. Ze względu na dużą ilość akwenów wodnych doskonale czują się tu ryby. Złocieniec słynie z sandaczy, okoni, węgorzy i sielawy. Lasy z kolei bogate są we wspaniałe odmiany grzybów. Tutaj można natknąć się na orła, nietoperza, czaplę, czarnego bociana, żurawia, kormorana czy bobra.

Turystyka

Złocieniec jest idealnym miejscem do odpoczynku. Ten potencjał zdecydowanie potrafią wykorzystać mieszkańcy. Na turystów czekają wspaniałe gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, ośrodki czy prywatne kwatery. Ci bardziej nastawieni na kontakt z naturą mogą skorzystać z pól biwakowych położonych tuż nad rzeką Drawą. Przyjezdni doceniają panującą tu atmosferę, ciszę i piękno otoczenia oraz możliwość skorzystania z różnych atrakcji na miejscu.

Przedsiębiorczość

Mieszkańcy Złocieńca są bardzo przedsiębiorczy, ponieważ oprócz bazy noclegowo-gastronomicznej, która stanowi ich główne źródło utrzymania, inwestują w atrakcje sportowe i kulturalne. Turyści mogą wziąć udział w regatach żeglarskich, stanąć w szranki w różnorodnych sportowych turniejach czy rajdach. Mocno doceniani przez przyjezdnych są także lokalni twórcy, którzy prezentują tu swoje wytwory sztuki. W kilku słowach jest tu pięknie, urzekająco, a mieszkańcy naprawdę wiedzą co robić, aby połączyć pracę i walory przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *