Praca w zachodniopomorskim

Puste stanowiska pracy, bezrobotnych brak

W Goleniowie odsetek bezrobotnych osób wynosi 3,3%. Na chwilę obecną więcej kobiet niż mężczyzn pozostaje bez pracy. Bezrobotnych praktycznie nie ma, a miejsca pracy świecą pustkami.

Położenie strategiczne

Goleniów oddalony jest około 30 km od Szczecina. Nieco większa odległość dzieli miasto od granicy z Niemcami. Jest tu piękne Jezioro Dąbie, a na krótkim odcinku można podziwiać rzekę Odrę. Połowę obszaru gminy i miasta zajmują tereny zalesione. Miejscowość jest bardzo dobrze skomunikowana zarówno na lądzie, jak i w powietrzu. Drogi krajowe i kolejka gwarantują dobre połączenia z pozostałą częścią Polski. Za granicę z powodzeniem dostaniemy się drogą morską i powietrzną. W odległości około 5 km od miasta prężnie działa Port Lotniczy, jeden z najnowocześniejszych w kraju. Tutaj spora liczba osób znalazła zatrudnienie.

Łodzie bez kapitana

Ponadto Goleniów słynie z produkcji jachtów. Ogólnie jest to miejsce, wzbudzające dość spore zainteresowanie inwestorów. Tworzą się coraz to nowsze miejsca pracy, ale zainteresowanie jest kiepskie ze względu na rekordowo niski poziom bezrobocia w Goleniowie. Pracodawcy muszą sięgać po wsparcie okolicznych miejscowości – chcą zapełnić wakaty – często dość sporo oddalonych od Goleniowa. Jednak nie jest to wystarczająca liczba, aby zapełnić wolne miejsca pracy. Z uwagi na tak duże braki siły roboczej, w naturalnym następstwie, firmy oferują etaty kandydatom zza wschodniej granicy. Miasto przewiduje, że uda się ściągnąć pracowników ze Szczecina i okolic, biorąc pod uwagę rozbudowaną infrastrukturę komunikacyjną kolei miejskiej oraz bezpłatną komunikację autobusową dla pracujących w Goleniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *