Praca w zachodniopomorskim

Rekreacja i mniejsze podatki

Białym Bór – gmina, której mieszkańcy to wielonarodowościowa mieszanka. Najwięcej mieszka tu osób pochodzenia polskiego i ukraińskiego. Po II wojnie światowej została przesiedlona tu ludność ukraińska i na chwilę obecną stanowią oni mniejszość narodową Białego Boru.

Agroturystyka

Biały Bór to kraina lasów i jezior. Baza noclegowa i ośrodki wypoczynkowe, a także agroturystyka. Kameralne warunki wypoczynkowe przyciągają tłumy mieszkańców dużych miast. Ale to nie tylko wypoczynek bierny, to także aktywna strona turystki. Szlaki rowerowe i konne oraz piesze. Plaża miejska przy kąpielisku śródlądowym nie ma sobie równych. Na terenie przyległym do plaży można oddawać się grze w tenisa, łucznictwu, a w wodnych rewirach popływać na różnorodnym sprzęcie. Dlatego agroturystyka rozwija się tu naprawdę dobrze. Zwłaszcza w sezonie, kiedy turystów przybywa, na brak pracy nie narzekają właściciele małych biznesów. Wtedy też najczęściej poszukiwane są nowe osoby do pracy. Okres letni to taki specyficzny czas, kiedy bezrobocie przestaje chwilowo doskwierać.

Wsparcie

Dodatkowo miasto wpiera przedsiębiorców, którzy lokują tutaj swoje działalności. Każdy, kto prowadzi firmę na terenie Białego Boru i ma tutaj swoją siedzibę może liczyć na obniżenie podatków. W ten sposób miasto chce zachęcić przedsiębiorców spoza obszaru, do przeniesienia właśnie tutaj swojej działalności. Najliczniejszą grupą bezrobotnych są osoby posiadające wykształcenia wyższe oraz podstawowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *