Praca w zachodniopomorskim
rekruter

Rekruter – wymagania i perspektywy

Oferty pracy w Złocieńcu w dużej mierze dotyczą pracowników fizycznych, a szczególnie fachowców. Okazuje się, że są też szanse na ciekawą pracę biurową, ponieważ poszukiwani są specjaliści do spraw rekrutacji. Jakie wymagania powinni spełnić kandydaci?

Wykształcenie i kompetencje

Czasem wystarcza matura, a niekiedy pracodawcy mają większe oczekiwania. Na rozwojową pracę w dziale HR mogą liczyć przede wszystkim absolwenci takich kierunków jak psychologia, zarządzanie zasobami ludzkimi, prawo, pedagogika czy marketing. W tym zawodzie niezbędna jest znajomość prawa pracy oraz procedur rekrutacyjnych, jak i znajomość języka angielskiego. Oczywiście biegła obsługa komputera to podstawa.

Jeśli umiesz zarządzać projektami i delegować zadania, a przy tym jesteś komunikatywny i otwarty na ludzi, to możesz śmiało aplikować na oferty pracy w Złocieńcu dla rekruterów.

Gdzie znaleźć etat?

Rekruterzy mają wiele możliwości zatrudnienia – poczynając od działów kadr w lokalnych przedsiębiorstwach, poprzez agencje doradztwa personalnego, agencje pośrednictwa pracy i urzędy pracy, a kończąc na firmach outsourcingowych i szkoleniowych.

Duże natężenie kontaktu z ludźmi sprawia, że na tym stanowisku występują sytuacje stresowe. Selekcja dokumentów aplikacyjnych i rozmowy kwalifikacyjne to czasochłonne i żmudne zajęcie. Jednak osoby, którym dobrze idzie w tej branży, mają szanse na objęcie z czasem stanowiska dyrektora ds. personalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *