Praca w zachodniopomorskim

Rozrywka sezonowa

W Dziwnowie działają dwa hotele i dwa pensjonaty oraz 289 miejsc noclegowych. Miejsca noclegowe z roku na rok przyrastają, ponieważ zapotrzebowanie także rośnie. Coraz częściej z noclegów korzystają Niemcy oraz Czesi.

Turystyka jest siłą napędową dla Dziwnowa pod względem gospodarczym i ekonomicznym. To właśnie baza noclegowa i gastronomiczna daje pracę największej ilości dziwnowian.

Wypoczynek związany z turystyką to także usługi. Do ich obsługi potrzebni są także pracownicy. Można tutaj swobodnie oddawać się w objęcia windsurfingu, kitesurfingu, pływania, kajakarstwa, żeglarstwa, plażowania, wędkarstwa, paralotniarstwa, sportów motorowodnych czy turystyki pieszej i rowerowej.

Większość tych sportów wymaga instruktora oraz wypożyczalni sprzętów. W związku z tym pojawiają się kolejne miejsca pracy dla miejscowych. Oczywiście większość pracy wykonywana jest sezonowo. W związku z tym pojawiają się przerwy w zatrudnianie związane z sezonowością.

Każdego roku przybywa nowych lokali gastronomicznych także sezonowych. Ich ilość przewyższa znacznie ilość lokali stałych. W ostatnim czasie zwiększa się jednak zapotrzebowanie na lokale z wyższej półki, bardziej ekskluzywne.

W okresie wakacyjnym Dziwnów pełni funkcje rozrywkowe i kulturalne. Baza rekreacyjno, wypoczynkowa oraz sportowa to podstawa atrakcji turystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *