Praca w zachodniopomorskim

Słoń chodzący po ścianach

Trzebiatów to miasteczko historyczne o przeszło 700 letniej tradycji. Funkcjonuje tu głównie sektor turystyczny i kulturalny. Miejscowość jest perełką kultury materialnej województwa zachodniopomorskiego.

Historia i zabytki

Znajduje się tu bogactwo różnorodnych zabytków architektonicznych i nie tylko. Miasto żyje głównie z turystów. Potencjał Trzebiatowa jest dobrze wykorzystywany dla rozwoju gospodarki miejscowej. Klimat tworzą między innymi urokliwe uliczki ułożone na kształt szachownicy oraz wyjątkowa starówka, z której słychać dźwięki hejnału. Najbardziej rozpoznawalny zabytek to malowidło ścienne jednej z trzebiatowskich kamienic tutejszego rynku. Widnieje na nim słoń. Jest to o tyle zastanawiająca kompozycja, gdyż stworzona została w XVI wieku, gdzie w nadbałtyckiej miejscowości słonie nie występowały w środowisku naturalnym. Najbardziej prawdopodobną opcją do pojawienia się malunku, była wizyta trupy cyrkowej odwiedzającej Trzebiatów, w której uczestniczyły słonie. Ale Trzebiatów to  także piękne krajobrazy nadmorskie. Szerokie, czyste plaże skrzyżowane z dzikimi zakątkami spotykają się z lasami wzdłuż wybrzeża upstrzonymi ścieżkami rowerowymi w wielu kombinacjach.

Gospodarka

Zakłady tworzyw sztucznych i przetwórstwa rybnego to miejsca będące zarazem ośrodkami pracy dla miejscowej ludności. W głównej mierze działa tu sektor turystyczny i związane z tym pośrednie branże jak gastronomia. Są tu małe punkty z jedzeniem, kilka restauracji i pubów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *