Praca w zachodniopomorskim

Tak pięknie, a tak skromie

Kamień Pomorski był pierwszą znaną stolicą Pomorza. Kiedyś istniał tu gród nad Zalewem Kamieńskim, dziś prywatny inwestor prowadzi biznes związanych jachtami, które rozpoznawalne są na całym świecie. Jest tu czysto, zabytki zachwycają przyjezdnych, ludzie są bardzo przyjaźnie nastawieni pomimo panującego tu bezrobocia.

Rekreacyjnie 

Liczne rozlewiska wodne znajdujące się w regionie sprzyjają rekreacji. Czynny wypoczynek, sporty wodne takie jak żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing czy wędkarstwo to jedna z wizytówek Kamienia Pomorskiego. Miasto znane jest także ze swoich właściwości leczniczych. To tutaj znajdują się jedne z najpopularniejszych uzdrowisk w kraju. Solanki i borowina będące złożami leczniczymi występującymi na obszarze Kamienia Pomorskiego, wykorzystywane są w leczeniach chorób reumatycznych, kardiologicznych i nadciśnienia oraz chorób dróg oddechowych i neurologicznych, a także chorób stawów. Dzięki temu miasto ma udokumentowany status uzdrowiska.

Dobrze rozwinięte jest tu rybołówstwo i żeglarstwo. Rozwija się turystyka pasażerska, dzięki zlokalizowanemu w zachodniej części miasta portowi morskiemu. Wśród małych przedsiębiorstw dominuje działalność usługowa. Najwięcej osób pracuje w usługach rehabilitacyjno-leczniczych. Aktywnych zawodowo mieszkańców Kamienia pracujących na miejscu jest niewiele. Część osób zwyczajnie wyjeżdża do innych miast, bo tam łatwiej jest znaleźć zatrudnienie. Nowych inwestycji nie przybywa. Otwierają się raz na jakiś czas małe działalności związane głównie z branżą turystyczną. Ci pracujący związani są głównie z urzędami oraz jednostkami uzdrowiskowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *