Praca w zachodniopomorskim

Urocza perełka turystyczna

Miasteczko niewielkie liczące zaledwie około trzech tysięcy mieszkańców położone nad jeziorem Węgorzyno to też Węgorzyno właśnie. Jest tu kilka zabytków jak cmentarz z lapidarium czy kaplica cmentarna, ale to nie przyciąga turystów. Jest za to coś, co sprawia, że przyjeżdżają tu chętnie  tłumnie odpocząć, zrelaksować się i naładować baterie.

Bogactwo leśne

Gmina znajduje się częściowo w Parku Krajobrazowym. Jest to miejsce urzekające bogactwem roślin i zwierząt. Występuje tu 28 gatunków flory, z czego 22 są pod ochroną. Spędzając czas na spacerach w parku, można natknąć się na wiele różnorodnych zwierząt. Występują tu m.in. sarny, borsuki, gronostaje, jenoty i tchórze. Fauna parku wzbogacona jest także w gatunki z rodzaju zagrożonych wyginięciem, a więc bardzo mocno chronione. Są to m.in. bocian czarny, błotniak stawowy, orlik krzykliwy czy zimorodek.

Agroturystyka

Co robią mieszkańcy tego malowniczego miejsca? Głównie pracują na własny rachunek, rozbudowując bazę agroturystyczną, na którą zapotrzebowanie rokrocznie wzrasta. Są tu także stawy hodowlane bogate w różnorodne gatunki ryb. Są tu szlaki rowerowe i piesze idealne do wędrówek familijnych czy nordic walkingu.

Lokalna gospodarka

Najbardziej rozwinięta jest działalność noclegowo-gastronomiczna. Turyści mają do dyspozycji także bazę rekreacyjno-sportową. Można skorzystać z wielu atrakcji, spędzając czas na jeziorze. Właśnie dzięki turystom gospodarka lokalna rozwija się dynamicznie, a mieszkańcy tej uroczej miejscowości mają pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *