Praca w zachodniopomorskim

Uroki Dębna pomysłem na pracę

Dębno dzięki swojemu położeniu w malowniczym otoczeniu sprzyja rozwojowi turystyki ekologicznej, opartej w głównej mierze na wykorzystaniu przyrody. Potencjał miejsca został zauważony przez przyjezdnych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańcy Dębna rozpoczęli inwestowanie w potencjał agroturystyczny. Dla większości tutejszych mieszkańców w zasadzie obyło się to niewielkim kosztem, ze względu na kapitał własny, który już posiadają.

Przygoda z agroturystyką

Główną kartą przetargową przy otwieraniu działalności agroturystycznej jest posiadanie własnego domu, który można z powodzeniem zaaranżować na bazę noclegową dla kilku osób, oraz kawałek własnego terenu, gdzie przyjezdni mogą wypoczywać w ciszy i spokoju. Jeżeli właściciele domów są osobami bezrobotnymi, mogą skorzystać z programów wsparcia i zdobyć dofinansowanie na założenie i rozwój działalności agroturystycznej ze środków unijnych. Dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością przyda się w aranżacji wnętrz pod kątem wypoczynkowym. Część środków dębnianie mogą zainwestować w reklamę, która zachęci poszukujących odpowiedniego miejsca wypoczynku, do skierowania swoich kroków właśnie do tych konkretnych gospodarstw.

Aktywizacja turystyczna

Dzięki takiej formie wsparcia, mieszkańcy Dębna mogą aktywizować się na rynku pracy i zasilić grono tutejszych przedsiębiorców, a przede wszystkim pracować na własny rachunek i generować zyski. Agroturystyczny potencjał wart jest rozwoju, dlatego coraz częściej mieszkańcy decydują się na pracę właśnie w tej konkretnej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *