Praca w zachodniopomorskim

W Dziwnowie ofert pracy stałej jest jak na lekarstwo

Znalezienie stałej pracy w Dziwnowie graniczy w zasadzie z cudem. Portale ogłoszeniowe są miejscem, gdzie swoje kroki kierują zazwyczaj młodzi ludzie poszukujący pracy. A w Dziwnowie miejsca te świecą pustkami, jeśli chodzi o stałą, stabilną pracę. Przeglądanie portali ogłoszeniowych miesiącami może nie przynosić żadnego skutku.

Czasami się udaje

Raz na jakiś czas pojawi się ogłoszenie pracy stałej, nie zawsze oczywiście na podstawie umowy o pracę, ale jednak. Nie są to także stanowiska najwyższych lotów, na które często liczą młodzi. Ot, można podjąć pracę jako pizzer, sprzedawca w sklepie spożywczym, bądź nawet fryzjer.

Urząd nie lepszy

Tutejszy Urząd Pracy też nie ma lepszej bazy ofert pracy. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że sytuacja jest dość beznadziejna. Gdyby nie fakt, że jest to miejscowość typowo turystyczna, gdzie można znaleźć często pracę sezonową, która ratuje trochę budżet domowy, byłoby naprawdę kiepsko. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wynajem kwater, prowadzenie pensjonatu czy lokalu gastronomicznego. A tak wygląda większość zasobu rynku pracy w Dziwnowie.

Sezon ratuje budżet

Odrobinę pocieszający jest fakt, że wraz z nastaniem sezonu, wzrasta poziom zatrudnienia wśród miejscowej ludności. Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy Dziwnowa, którzy chcą podjąć pracę stałą, przestali już wierzyć, że uda im się dokonać tego na miejscu. Swoje nadzieje kierują do innych miejscowości, zlokalizowanych w niedalekiej odległości, którą są w stanie pokonać codziennie, dojeżdżając do pracy. Ważne, aby ta praca była, reszta jest do zaplanowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *