Praca w zachodniopomorskim

W Złocieńcu wcale nie tak dobrze

W Złocieńcu widoczny jest poważny problem w strukturach rynku pracy. Mieszkańcy mają szczególne powody do narzekań i spore problemy ze znalezieniem pracy.

Wsparcie

Mieszczące się na terenie miasta zakłady przetwórstwa rybnego i innego rodzaju pomniejsze zakłady pracy, nie są w stanie zapewnić zatrudnienia wszystkim mieszkańcom. Problemem coraz częściej okazuje się nie tyle brak pracy, co brak odpowiednich rąk do pracy. Coraz większe zapotrzebowanie jest na pracowników fachowych, czyli tych, którzy mają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania niektórych zawodów. W związku z sytuacją panującą na rynku pracy coraz częściej uruchamiane są różnorodne projekty gminne oraz alternatywne źródła wspomagające zatrudnienie.

Od najmłodszych

Już od najmłodszych lat zrzeszenia starają się wprowadzać młodzież na rynek pracy w ramach praktyk i projektów, które organizują. Dzięki temu już na tym etapie można zdobyć praktyczne umiejętności oraz zdobyć porady indywidualne i grupowe dotyczące poszukiwania pracy, rynku pracy oraz spotkać się z doradcą zawodowym, który może pokierować karierą oraz wyrobić pewne nawyki, które w późniejszym czasie mogą się przydać z perspektywy osoby ubiegającej się o pracę.

Turystyka

Wygląda na to, że jeszcze wiele musi się zmienić zarówno ze strony kandydata, jak i ze strony pracodawcy, aby na rynku pracy zapanowała harmonia. Póki co w Złocieńcu prym wiedzie bezsprzecznie agroturystyczna część i na tym opiera się w zasadzie gospodarka lokalna i rynek pracy w Złocieńcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *