Walka z wiatrakami

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Walka z wiatrakami

Gdy lokalny rynek pracy nie sprzyja rozwojowi nowych miejsc pracy, należy dobrze się zastanowić, w jaki sposób chcemy zarabiać na życie. Nie trudno jest usiąść i narzekać, że ciężko znaleźć pracę. Podobno nigdy nie było lepiej niż teraz, jeśli chodzi o zatrudnienie.

Jak podają wszystkie źródła, trwa czas określany jako rynek pracownika. Ciekawe jest to stwierdzenie, biorąc pod uwagę skalę bezrobocia. Oczywiście jest ona znacznie mniejsza, biorąc pod uwagę skalę ostatnich 10 lat. Jednak problem nie jest zniwelowany. Czym więc objawia się to zjawisko? Wygląda na to, że bezrobotni wolą pozostać bezrobotnymi, niż podejmować mało satysfakcjonujące stanowisko pracy. Dodatkowym problemem staje się pensja i rodzaj umowy. Najniższa krajowa lub połowiczne etaty i tzw. „śmieciówki” bardziej odstraszają, niż zachęcają.

Tam, gdzie jest to możliwe np. w dużych miastach, można przebierać w ofertach pracy, bo jest ich rzeczywiście dużo. Jednak miejscowości nieduże takie jak Moryń nie mogą poszczycić się wieloma miejscami pracy. Pracodawcy coraz częściej narzekają na brak chętnych do pracy. Jednocześnie zwłaszcza w miastach wielkości Morynia mali przedsiębiorcy przy zatrudnianiu pracowników starają się „kombinować” przy podpisywaniu umów, tak aby chociaż troszkę zaoszczędzić na olbrzymim ZUSie i innych opłatach. Jest to z jednej strony frustrujące, z drugiej pokazuje nieudolność systemu. Jak sami pracodawcy tłumaczą, obroty np. w niedużym sklepie spożywczym czasami nie wystarczają na pokrycie opłat, więc jak mają ludziom płacić więcej. Nie mogą, choćby chcieli.

Jest też grupa osób, która żyje z zasiłków i ostatnio bardzo modnego 500+. Powiększanie się rodzin widać wyraźnie na podstawie danych z urzędu. Kilkoro dzieci i nie opłaca się chodzić do pracy, jak tłumaczą niektórzy. Przydałaby się prawdziwa rewolucja, inaczej sami doprowadzimy się do ruiny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

19 Kwietnia 2024

Sprzedawca - Doradca Klienta w salonie marki Bytom

VRG S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg, Galeria Hosso

  • Do Twoich zadań należeć będzie: obsługa Klienta, aktywna sprzedaż naszych produktów, dbanie o ekspozycję towaru, budowanie pozytywnego wizerunku marki. Dołącz do nas jeśli: łatwo...

Ratownik wodny

Health Resort & Medical Spa Panorama Morska

zachodniopomorskie / Jarosławiec (pow. sławieński, gm. Postomino)

  • Opis stanowiska: praca stała lub sezonowa NAD MORZEM nadzór nad gośćmi korzystającymi z Aquaparku udzielanie pomocy w nagłych, stresowych sytuacjach Wymagania: aktualne kwalifikacje...

Recepcjonista / Recepcjonistka

  • Zakres obowiązków: check-in, check-out, w tym wystawianie faktur VAT przyjmowanie i potwierdzanie rezerwacji telefonicznych, mailowych bieżąca obsługa gości PRACA STAŁA od zaraz Wymagania: mile...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca