Praca w zachodniopomorskim

Walka z wykluczeniem trwa

W Złocieńcu działa stowarzyszenie na rzecz aktywizacji zawodowej oraz społecznej. Jest to program skierowany do osób szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym. Celem programu jest także zapewnienie płynnego rozwoju w sferze ekonomicznej na linii społecznej.

Program wspiera i rozwija inicjatywy i spółdzielnie socjalne, które wspomagają osoby zwłaszcza bezrobotne, które nie radzą sobie w obecnych realiach rynku pracy. W ramach funkcjonowania organizacji przewidziane są różnorodne szkolenia zwłaszcza dla osób, które wykazują chęć założenia własnej działalności gospodarczej.

Duży nacisk stowarzyszenie kładzie na dokształcanie osób starszych, które nie radzą sobie z cyfryzacją w dzisiejszych czasach i potrzebują dodatkowego wsparcia, aby móc w dalszym ciągu wykonywać swój zawód. W grupie zagrożenia są dla przykładu osoby wykonującego zawód księgowy. W dzisiejszych czasach nieznajomość obsługi komputera i programów księgowych równa się wykluczeniu z życia zawodowego i społecznego.

W związku z powyższym inicjatywa pomocy skierowana do takich osób jest niesamowicie potrzebnym narzędziem wsparcia.

Oprócz sfery zawodowej w złocienieckim ośrodku można skorzystać także ze wsparcia w rozwiązywaniu problemów np. alkoholowych lub innych podobnych, których występowanie wpływa nie tylko na jakość życia rodzinnego, ale także na sytuację zawodową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *