Praca w zachodniopomorskim
CV

Wykształcenie w CV – jak je opisać?

Stworzenie profesjonalnego CV, choćby w klasycznej formie, nadal sprawia kandydatom wiele trudności. Nie ma się co dziwić, ponieważ szkół jest wiele. Jeżeli zamierzasz intensywnie aplikować na oferty pracy w Resku, to przeanalizuj każdą sekcję swojego życiorysu zawodowego. Jedną z najważniejszych kwestii pozostaje część dotycząca wykształcenia i uprawnień zawodowych.

O czym koniecznie należy pamiętać w tym przypadku?

 • Informacja o ukończonej szkole wcale nie musi się znajdować na samym początku.
  W pierwszej kolejności można zamieścić podsumowanie zawodowe, a także wzmiankę o kluczowych umiejętnościach i doświadczeniu.
 • Podaj nazwę ostatniej ukończonej szkoły.
  Jeżeli jesteś absolwentem studiów wyższych, to nie ma potrzeby, żebyś zamieszczał informację na temat gimnazjum czy liceum ogólnokształcącego.
 • Zwięzły, konkretny opis.
  Przy komunikacie dotyczącym studiów można podać skróconą nazwę uczelni. Przyda się informacja również o wydziale i kierunku kształcenia. Może to wyglądać np. w ten sposób:
  SGH, Wydział Zarządzania, Zarządzanie Projektami, magister.
 • Średnia ze studiów.
  Warto ją wpisać, jeśli szukasz pierwszej pracy w Resku i chcesz zrekompensować czymś braki w doświadczeniu.
 • Aktywności.
  Nie zaszkodzi zamieścić też informacji na temat członkostwa w organizacjach studenckich czy kołach zainteresowań, zwłaszcza jeśli organizowały one znaczące wydarzenia, takie jak np. konferencje czy wymiany studenckie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *