Praca w zachodniopomorskim
gospodarstwo agroturystyczne

Zanim założysz gospodarstwo agroturystyczne…

Agrowczasy cieszą się coraz większym wzięciem. Wynika to nie tylko z chęci wypoczynku, ale też z tego, że ludzie bardziej interesują się tematem zdrowego stylu życia. Agroturystyka w Nowym Warpnie jest mocno rozwinięta i stanowi dla wielu mieszkańców główne źródło dochodu. Aby stwierdzić, czy tego typu działalność, to coś, w czym się odnajdziesz, musisz sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

  • Czy jesteś przygotowany na to, że być może będziesz musiał wziąć kredyt, a inwestycja nie od razu się zwróci?

Pokoje muszą być przystosowane do potrzeb turystów. Poza tym trzeba wyposażyć kuchnię, łazienki i dobrze byłoby stworzyć miejsce do grillowania oraz plac zabaw i parking. Koszty są spore i wciąż będzie trzeba coś naprawiać, a nigdy nie mamy pewności, jak wielu gości odwiedzi nas w sezonie. Osoby zdecydowane muszą sprawdzić, na jakich zasadach można ubiegać się o dotacje na tego typu biznes w ramach środków unijnych.

  • Co możesz zaoferować poza noclegiem?

Turyści często szukają noclegów z wyżywieniem. Najlepiej sprawdza się ekologiczne, swojskie jedzenie. Agroturystyka może być ciekawą alternatywą dla pracy w Nowym Warpnie na etacie, ale jeśli konkurencja w okolicy jest duża, to musisz się czymś wyróżnić. Taki biznes można połączyć na przykład z wypożyczaniem rowerów, sprzętu wodnego lub nauką jazdy konnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *