Praca w zachodniopomorskim
żołnierze w Mirosławcu

Żołnierze w Mirosławcu

Mirosławiec to miejscowość w województwie zachodnio-pomorskim, licząca niecałe 3 tysiące mieszkańców. Miasto szerzej znane jest z lokalizacji w jego obrębie lotniczej bazy wojskowej, dysponującej czynnym lotniskiem. 12 Baza Lotnicza zasługuje na uwagę z racji na to, że dwa lata temu została przekształcona w 12 Bazę Bezzałogowych Statków Powietrznych. Obecnie jest jedną z najnowocześniejszych baz lotniczych w kraju, posiadającą najnowsze systemy uzbrojenia. Misją żołnierzy z bazy w Mirosławcu jest poznanie oraz modernizacja taktyki użycia środków bezzałogowych.

Zakłada się, że w Mirosławcu służyć będzie 1,5 tysiąca wyszkolonych żołnierzy, wyposażonych w sprzęt zarówno rozpoznawczy, jak i uderzeniowy. Służba wojskowa to zaszczyt, więc chętnych kandydatów nie brakuje. Z restrukturyzacji bazy lotniczej cieszą się również władze miasta, bowiem powstanie nowej jednostki wiąże się z przybyciem do miasta nowych mieszkańców, zasiedlających te tereny wraz z rodzinami.

Baza wojskowa staje się swoistym zakładem pracy, dając młodym ludziom szansę na stabilne zatrudnienie, a miastu – okazję do prężnego rozwoju rynku, gospodarki, szkolnictwa czy handlu. Na rozwój regionu liczą nie tylko władze miasta, ale również sami mieszkańcy i dowódcy bazy.

Największe szanse na podpisanie kontraktu w 12 Bazie w Mirosławcu mają absolwenci Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, gdyż mogą oni się kształcić w specjalizacji bezzałogowych statków powietrznych. Rozwój kadry przewidywany jest jeszcze na najbliższe trzy lata. Dowódca jednostki zachęca młodych żołnierzy szerokimi perspektywami rozwoju – od szeregowych aż po oficerów, a także możliwością pracy na najnowocześniejszym sprzęcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *