Praca w zachodniopomorskim
pytania na rozmowie kwalifikacyjnej

3 pytania, które często pojawiają się na rozmowie o pracę

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to połowa sukcesu. Teraz wszystko już zależy od tego, jaką mamy konkurencję i jakie zrobimy wrażenie. Oczywiście poza podstawowymi zasadami, takimi jak punktualność, odpowiedni ubiór i znajomość swojego CV, musimy też przygotować się na niewygodne pytania. Jakie kwestie są często poruszane w czasie rozmów o pracę w Mirosławcu?

  1. Jakie są twoje mocne strony?

To standardowe pytanie wbrew pozorom może sprawić wiele trudności. Najlepiej wymienić takie cechy, które są pożądane na stanowisku, o które akurat się staramy (np. księgowy powinien być skrupulatny, a handlowiec pewny siebie i komunikatywny). Warto przy tym wspomnieć o osiągnięciach, które potwierdzą, że rzeczywiście te cechy posiadasz.

  1. Dlaczego chcesz zmienić dotychczasową pracę?

Niezależnie od tego, jaka jest prawda, w tym przypadku nie wolno wylewać żali i przedstawiać byłego pracodawcy w złym świetle. Lepiej odpowiedz dyplomatycznie, że szukasz nowych ścieżek rozwoju, chciałbyś wykorzystać swój potencjał itp.

  1. Jakie są twoje oczekiwania finansowe?

Najlepiej podać jakiś przedział wynagrodzenia, a wcześniej sprawdzić, jakie są przeciętne zarobki na danym stanowisku. Musisz uwzględnić swój staż zawodowy, umiejętności, sukcesy w branży, a także wielkość firmy i jej lokalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *