Praca w zachodniopomorskim
błędy przy szukaniu pracy

4 błędy, przez które nie możesz znaleźć pracy

Wielu bezrobotnych winę za niepowodzenia zrzuca na pracodawców, politykę rządu czy sytuację gospodarczą. Czasem warto zdobyć się na szczerość i zastanowić się nad tym, czy jest coś, co możemy robić lepiej, aby zwiększyć swoje szanse na pracę w Pełczycach.

Jakie są główne błędy kandydatów?

  1. Słabe dokumenty aplikacyjne

Chaotyczne CV, niestaranny list motywacyjny, który jest kopią życiorysu zawodowego, czy nieodpowiednie zdjęcie – to już klasyka, a wciąż wiele osób popełnia takie gafy. Na niektórych stanowiskach niezbędne jest również portfolio. Jeżeli nie wiesz, czy Twoje dokumenty aplikacyjne są w pełni profesjonalne, to możesz zwrócić się do doradcy zawodowego lub poszukać szablonów.

  1. Nieprzygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Nie chodzi tu tylko o umiejętność zaprezentowania się. Rekruter będzie chciał sprawdzić, czy interesujesz się branżą, czy wiesz coś o firmie i o konkurencji.

  1. Co wie o Tobie Google?

Zanim ktoś zaprosi Cię na rozmowę, to pewne, że będzie szukał informacji w sieci. Sprawdź, co wie o Tobie wyszukiwarka. Kompromitujące materiały, zdjęcia z imprez itp. rzeczy mogą zrazić rekrutera, ale profesjonalny profil na portalu branżowym z pewnością zadziała na korzyść.

  1. Wygórowane oczekiwania

W czasach rynku pracownika na ten problem narzeka coraz więcej pracodawców. To naturalne, że większe wymagania powinni mieć doświadczeni kandydaci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *