4 błędy, przez które nie możesz znaleźć pracy

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. 4 błędy, przez które nie możesz znaleźć pracy
błędy przy szukaniu pracy

Wielu bezrobotnych winę za niepowodzenia zrzuca na pracodawców, politykę rządu czy sytuację gospodarczą. Czasem warto zdobyć się na szczerość i zastanowić się nad tym, czy jest coś, co możemy robić lepiej, aby zwiększyć swoje szanse na pracę w Pełczycach.

Jakie są główne błędy kandydatów?

  1. Słabe dokumenty aplikacyjne

Chaotyczne CV, niestaranny list motywacyjny, który jest kopią życiorysu zawodowego, czy nieodpowiednie zdjęcie – to już klasyka, a wciąż wiele osób popełnia takie gafy. Na niektórych stanowiskach niezbędne jest również portfolio. Jeżeli nie wiesz, czy Twoje dokumenty aplikacyjne są w pełni profesjonalne, to możesz zwrócić się do doradcy zawodowego lub poszukać szablonów.

  1. Nieprzygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Nie chodzi tu tylko o umiejętność zaprezentowania się. Rekruter będzie chciał sprawdzić, czy interesujesz się branżą, czy wiesz coś o firmie i o konkurencji.

  1. Co wie o Tobie Google?

Zanim ktoś zaprosi Cię na rozmowę, to pewne, że będzie szukał informacji w sieci. Sprawdź, co wie o Tobie wyszukiwarka. Kompromitujące materiały, zdjęcia z imprez itp. rzeczy mogą zrazić rekrutera, ale profesjonalny profil na portalu branżowym z pewnością zadziała na korzyść.

  1. Wygórowane oczekiwania

W czasach rynku pracownika na ten problem narzeka coraz więcej pracodawców. To naturalne, że większe wymagania powinni mieć doświadczeni kandydaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

14 Lipca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

14 Lipca 2024

Doradca Klienta Biznesowego Orange

OPTIMO Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Twoje główne zadania: doradztwo w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych i ICT dla klientów biznesowych negocjacje, sprzedaż i przygotowywanie ofert handlowych pozyskiwanie nowych klientów oraz...
Więcej

14 Lipca 2024

Windykator Terenowy

BEST S.A.

zachodniopomorskie /

  • windykacja należności poprzez aktywne poszukiwanie i utrzymywanie kontaktu z Klientami, analiza sytuacji zadłużenia, dobór najlepszych produktów i rozwiązań prowadzących do spłaty, wsparcie...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca