Praca w zachodniopomorskim

Agroturystyka rozkwitała w Ińsku już przed wojną

Ińsko jest miejscem o ogromnym potencjale agroturystycznym. Już w czasach przedwojennych przyjeżdżali tu spragnieni błogiego odpoczynku urlopowicze. Możliwość wypoczynku wśród zielonych skarbów przyrody stała się elementem wycieczek, który już w tamtych czasach, dał zaczątek branży turystycznej.

Przyroda

Walory przyrodnicze miejsca zostały odkryte na nowo stosunkowo niedawno. W związku ze sporym zainteresowaniem ze strony osób chcących odpocząć w Ińsku koniecznością stało się utworzenie bazy noclegowej.

Baza

Powoli zaczęły tworzyć się niewielkie, indywidualnie prowadzone bazy noclegowe. Z czasem poszerzono je o opcje z wyżywieniem. Potem doszły atrakcje rekreacyjne. Na własnych posesjach, w miarę swoich możliwości mieszkańcy Ińska rozpoczęli aranżację gospodarstw, a z czasem całych ośrodków agroturystycznych, gdzie wypoczywają całymi rodzinami mieszkańcy dużych miast.

Agro

Przełomem w rozwoju branży agro stała się możliwość powzięcia dotacji unijnej na założenie lub poszerzenie działalności agroturystycznej. Ten zastrzyk gotówki przyczynił się nie tylko do rozwoju gospodarczego i promocji Ińska, ale przede wszystkim poruszył rynkiem pracy.

Praca

W ośrodkach agroturystycznych pracują zazwyczaj całe rodziny. Bywa też tak, że gości jest tak wielu, że potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Niektóre ośrodki zatrudniają swoją załogę na stałe, ponieważ przyjeżdżają tu turyści cały rok. Inne oferują zatrudnienie sezonowe lub w czasie wzmożonego ruchu turystycznego pracę dorywczą. Opcje są lub się pojawiają, co daje nadzieję, na możliwość choćby sezonowej pracy bezrobotnym mieszkańcom Ińska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *