Agroturystyka rozkwitała w Ińsku już przed wojną

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Województwo zachodniopomorskie: atrakcje turystyczne
  3. Agroturystyka rozkwitała w Ińsku już przed wojną

Ińsko jest miejscem o ogromnym potencjale agroturystycznym. Już w czasach przedwojennych przyjeżdżali tu spragnieni błogiego odpoczynku urlopowicze. Możliwość wypoczynku wśród zielonych skarbów przyrody stała się elementem wycieczek, który już w tamtych czasach, dał zaczątek branży turystycznej.

Przyroda

Walory przyrodnicze miejsca zostały odkryte na nowo stosunkowo niedawno. W związku ze sporym zainteresowaniem ze strony osób chcących odpocząć w Ińsku koniecznością stało się utworzenie bazy noclegowej.

Baza

Powoli zaczęły tworzyć się niewielkie, indywidualnie prowadzone bazy noclegowe. Z czasem poszerzono je o opcje z wyżywieniem. Potem doszły atrakcje rekreacyjne. Na własnych posesjach, w miarę swoich możliwości mieszkańcy Ińska rozpoczęli aranżację gospodarstw, a z czasem całych ośrodków agroturystycznych, gdzie wypoczywają całymi rodzinami mieszkańcy dużych miast.

Agro

Przełomem w rozwoju branży agro stała się możliwość powzięcia dotacji unijnej na założenie lub poszerzenie działalności agroturystycznej. Ten zastrzyk gotówki przyczynił się nie tylko do rozwoju gospodarczego i promocji Ińska, ale przede wszystkim poruszył rynkiem pracy.

Praca

W ośrodkach agroturystycznych pracują zazwyczaj całe rodziny. Bywa też tak, że gości jest tak wielu, że potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Niektóre ośrodki zatrudniają swoją załogę na stałe, ponieważ przyjeżdżają tu turyści cały rok. Inne oferują zatrudnienie sezonowe lub w czasie wzmożonego ruchu turystycznego pracę dorywczą. Opcje są lub się pojawiają, co daje nadzieję, na możliwość choćby sezonowej pracy bezrobotnym mieszkańcom Ińska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Praktykant do Programu Praktyk - Finanse POB

STRABAG Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Pobierowo

  • Zadania: Bieżące wsparcie administracyjno – finansowe budowy Przygotowanie analiz i raportów finansowych Wsparcie w prowadzeniu dokumentacji budowy Archiwizacja dokumentów Wymagania: Jesteś...
Więcej

09 Grudnia 2023

Customer Supporter with English

Concentrix

zachodniopomorskie / Szczecin

  • providing a comprehensive service to Ryanair airline passengers, assisting passengers via: incoming calls/chat/e-mail, providing general information, supporting passengers with travel difficulties,...
Więcej

09 Grudnia 2023

Technik Serwisu

THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

zachodniopomorskie /

  • Poszukujemy osób do stałej współpracy w trybie B2B przy obsłudze w ramach outsourcingu naszego klienta - wiodącej na rynku firmy z branży telekomunikacyjnej. Praca w terenie – samodzielne...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca