Praca w zachodniopomorskim
studentka

Czy warto odkładać wejście na rynek pracy?

Brak doświadczenia jest jedną z głównych barier wejścia na rynek pracy. Młodzież ucząca się w dużych miastach częściej podejmuje pracę niż ich rówieśnicy mieszkający na wsiach. W metropoliach jest więcej możliwości, a przy tym koszty życia też są wyższe. Nie oznacza to jednak, że jeśli mieszkasz w miasteczku, to powinieneś odkładać start na rynku pracy.

Co możesz zyskać, dzięki temu, że zaczniesz zarabiać jeszcze podczas nauki?

  • Doświadczenie zawodowe i obeznanie
    Dzięki podjęciu zatrudnienia, można zdobyć nie tylko praktyczną wiedzę z danej branży, ale również poznać prawo pracy. Poza tym poprzez wykonywanie obowiązków zawodowych rozwijasz się na wielu płaszczyznach. Np. praca w Bobolicach w handlu pozwala doskonalić kompetencje miękkie, takie jak radzenie sobie z trudnym klientem czy asertywność.
  • Weryfikujesz zainteresowania
    Zdarza się, że osoby, które odbywają praktyki lub staże, dochodzą do wniosku, że praca w danym sektorze, jednak jest nie dla nich. Oczywiście zmiana profilu zawodowego przebiega łatwiej u osób młodych, które nie mają zbyt wielu zobowiązań rodzinnych czy finansowych.
  • Kontakty branżowe
    Każda praca to wyzwania i nowe znajomości w branży, dzięki którym możesz w przyszłości otrzymać ciekawe propozycje współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *