Czy warto odkładać wejście na rynek pracy?

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Czy warto odkładać wejście na rynek pracy?
studentka

Brak doświadczenia jest jedną z głównych barier wejścia na rynek pracy. Młodzież ucząca się w dużych miastach częściej podejmuje pracę niż ich rówieśnicy mieszkający na wsiach. W metropoliach jest więcej możliwości, a przy tym koszty życia też są wyższe. Nie oznacza to jednak, że jeśli mieszkasz w miasteczku, to powinieneś odkładać start na rynku pracy.

Co możesz zyskać, dzięki temu, że zaczniesz zarabiać jeszcze podczas nauki?

  • Doświadczenie zawodowe i obeznanie
    Dzięki podjęciu zatrudnienia, można zdobyć nie tylko praktyczną wiedzę z danej branży, ale również poznać prawo pracy. Poza tym poprzez wykonywanie obowiązków zawodowych rozwijasz się na wielu płaszczyznach. Np. praca w Bobolicach w handlu pozwala doskonalić kompetencje miękkie, takie jak radzenie sobie z trudnym klientem czy asertywność.
  • Weryfikujesz zainteresowania
    Zdarza się, że osoby, które odbywają praktyki lub staże, dochodzą do wniosku, że praca w danym sektorze, jednak jest nie dla nich. Oczywiście zmiana profilu zawodowego przebiega łatwiej u osób młodych, które nie mają zbyt wielu zobowiązań rodzinnych czy finansowych.
  • Kontakty branżowe
    Każda praca to wyzwania i nowe znajomości w branży, dzięki którym możesz w przyszłości otrzymać ciekawe propozycje współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

19 Kwietnia 2024

Hebrew Speaking Customer Care Associate

Foundever

zachodniopomorskie /

  • The role: Taking control of situations and thinking on your feet to make smart decisions in order to resolve up to customer telephone, email or chat contacts Understanding customer’s needs so as to...

Customer support specialist with German and English

Foundever

  • The role: Respond to and resolve a wide variety of consumer queries by phone, chat or email; Taking control of situations and thinking on your feet to make smart decisions in order to resolve up to...

Asystent ds. brokerskiej obsługi ubezpieczeń

Aon Polska Sp. z o. o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Zakres zadań: Wspieranie brokerów w procesach administracji danych w wewnętrznych systemach i aplikacjach Administrowanie elektroniczną i papierową dokumentacją techniczną i ubezpieczeniową w...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca