Praca w zachodniopomorskim
dane personalne w CV

Dane personalne w CV – czy na pewno wiesz, które informacje zamieścić?

Istnieje wiele szkół przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Największe trudności mają kandydaci do pracy w Tucznie, którzy o dawna nie zmieniali miejsca zatrudnienia. Takie osoby nie znają trendów dotyczących nowoczesnego CV. Podstawową kwestią są dane personalne.

Zacznijmy od tego, jakie informacje muszą się znaleźć w dokumencie?

 • Imię i nazwisko
  Jeśli masz kilka imion, ale nie używasz ich na co dzień, to nie musisz ich wpisywać. Nie trzeba też dodawać nazwiska panieńskiego.
 • Adres
  Dokładny adres zameldowania nie jest obligatoryjny, ale miejsce zamieszkania może się przydać. Niektórzy pracodawcy z góry odrzucają kandydatury osób, które musiałyby dojeżdżać z daleka.
 • Dane kontaktowe
  To oczywiste, że jeśli Twoje CV spodoba się rekruterowi, to zadzwoni. Zamieść też profesjonalny adres e-mail – być może pracodawca będzie chciał przesłać np. dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji.
 • Data urodzenia
  To dyskusyjna kwestia. Dzisiaj odchodzi się od tego zwyczaju – niektórzy powołują na dyskryminację ze względu na wiek. W rzeczywistości pracodawca na podstawie przebiegu kariery i edukacji jest w stanie wydedukować, ile mniej więcej masz lat.

W CV nie zaszkodzi zamieścić też informacji na temat statusu studenta lub stopnia niepełnosprawności (jeśli taki posiadasz). Zbędne dane dotyczą z kolei stanu cywilnego oraz dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *