Dane personalne w CV – czy na pewno wiesz, które informacje zamieścić?

 1. Praca zachodniopomorskie
 2. List motywacyjny, CV: przykładowe
 3. Dane personalne w CV – czy na pewno wiesz, które informacje zamieścić?
dane personalne w CV

Istnieje wiele szkół przygotowywania dokumentów aplikacyjnych. Największe trudności mają kandydaci do pracy w Tucznie, którzy o dawna nie zmieniali miejsca zatrudnienia. Takie osoby nie znają trendów dotyczących nowoczesnego CV. Podstawową kwestią są dane personalne.

Zacznijmy od tego, jakie informacje muszą się znaleźć w dokumencie?

 • Imię i nazwisko
  Jeśli masz kilka imion, ale nie używasz ich na co dzień, to nie musisz ich wpisywać. Nie trzeba też dodawać nazwiska panieńskiego.
 • Adres
  Dokładny adres zameldowania nie jest obligatoryjny, ale miejsce zamieszkania może się przydać. Niektórzy pracodawcy z góry odrzucają kandydatury osób, które musiałyby dojeżdżać z daleka.
 • Dane kontaktowe
  To oczywiste, że jeśli Twoje CV spodoba się rekruterowi, to zadzwoni. Zamieść też profesjonalny adres e-mail – być może pracodawca będzie chciał przesłać np. dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji.
 • Data urodzenia
  To dyskusyjna kwestia. Dzisiaj odchodzi się od tego zwyczaju – niektórzy powołują na dyskryminację ze względu na wiek. W rzeczywistości pracodawca na podstawie przebiegu kariery i edukacji jest w stanie wydedukować, ile mniej więcej masz lat.

W CV nie zaszkodzi zamieścić też informacji na temat statusu studenta lub stopnia niepełnosprawności (jeśli taki posiadasz). Zbędne dane dotyczą z kolei stanu cywilnego oraz dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Praktykant do Programu Praktyk - Finanse POB

STRABAG Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Pobierowo

 • Zadania: Bieżące wsparcie administracyjno – finansowe budowy Przygotowanie analiz i raportów finansowych Wsparcie w prowadzeniu dokumentacji budowy Archiwizacja dokumentów Wymagania: Jesteś...
Więcej

09 Grudnia 2023

Customer Supporter with English

Concentrix

zachodniopomorskie / Szczecin

 • providing a comprehensive service to Ryanair airline passengers, assisting passengers via: incoming calls/chat/e-mail, providing general information, supporting passengers with travel difficulties,...
Więcej

09 Grudnia 2023

Technik Serwisu

THESAR Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

zachodniopomorskie /

 • Poszukujemy osób do stałej współpracy w trybie B2B przy obsłudze w ramach outsourcingu naszego klienta - wiodącej na rynku firmy z branży telekomunikacyjnej. Praca w terenie – samodzielne...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca