Praca w zachodniopomorskim
zaopatrzenie

Etat dla zaopatrzeniowca

Braki kadrowe występują m.in. w handlu i transporcie. Osoby, które mają już doświadczenie jako kierowca, dostawca kurier czy sprzedawca, powinny poradzić sobie na lokalnym rynku pracy. Na zatrudnienie mogą liczyć również zaopatrzeniowcy.

Obowiązki na stanowisku zaopatrzeniowca

Do zakresu obowiązków takiego pracownika  należy przede wszystkim planowanie łańcucha dostaw kluczowych produktów, a także prace magazynowo-biurowe. Zaopatrzeniowiec odpowiada za zakupy i ich odbiór – musi więc dopilnować, by stan towaru się zgadzał.

Stanowisko zaopatrzeniowca może być powiązane z pracą sprzedawcy lub kierowcy. Bardziej prawdopodobny jest drugi wariant, a wtedy osoba zatrudniona dba również o przygotowanie samochodu do jazdy i jego stan techniczny. Pracownik powinien niezwłocznie powiadamiać o konieczności napraw. Ponadto zadaniem zaopatrzeniowca jest odpowiednie zabezpieczenie towaru oraz kontrola dokumentacji dotyczącej wyjazdów oraz stanu towarów.

Składanie zamówień, zapobieganie powstaniu braków magazynowych, a często też korzystanie z innowacyjnego oprogramowania, to wyzwania, jakie na co dzień występują na takim stanowisku.

Wymagania stawiane przez pracodawców

Pracodawcy ze Świdwina najczęściej oczekują poza prawem jazdy również obsługi kasy fiskalnej i umiejętności pracy w zespole. Zarobki w tej branży to około 3600 złotych brutto, a większość zatrudnionych otrzymuje umowy o pracę. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że płace różnią się w zależności od wielkości firmy oraz jej lokalizacji, a także od stażu pracy kandydatów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *