Praca w zachodniopomorskim

Maroko w Polsce

Police to jedna z większych gmin województwa zachodniopomorskiego. Obszar położony na Nizinie Szczecińskiej, oddzielony od Goleniowa rzeką Odrą. Tuż za zachodnią granicą gminy znajdujemy się już na terenie Niemiec. W Policach znajduje się port morsko-rzeczny na Odrze właśnie. Ze względu na swoją historię jest to teren obfitujący w zabytki sakralne i ruiny oraz kompleksy parkowe.

Ekopolice

Police wpisują się w ekologiczną strefę na mapie Polski. Jest to bardzo ważny punkt dla ochrony środowiska naturalnego. Funkcjonuje tutaj od 2001 roku Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych. Jest to najnowocześniejsza w kraju eko-strefa.

Bezrobocie

Bezrobocie jest dość wysokie, porównując w skali województwa. Jednak powzięte w ostatnim czasie inwestycje związane z bardzo dużym zakładem pracy w Policach zagwarantują około 200 osobom miejsca pracy do 2021 roku. Wpływ nowej inwestycji już do 2019 roku przyniesie spory zysk.

Kroki

Ponadto radni powiatu polickiego powzięli nowe kroki, aby zwiększyć produktywność zatrudnienia w powiecie i samych Policach. Formy aktywizacji oferowane przez Urząd Pracy w pewnym stopniu także przyczyniają się do zmniejszenia bezrobocia. Dodatkowo do Polic sprowadzone zostaną afrykańskie fosforyty z Maroka, które już wcześniej także stanowiły część dostaw, jednak teraz ma to być zwiększona dostawa, która urodzi nowe stanowiska pracy dla osób z tego regionu.

Edukacja z perspektywą

Aby największa firma działająca w Policach miała możliwość zatrudnienia rzeszy wykwalifikowanych pracowników, Uniwersytet Szczeciński podjął się zapewnienia odpowiedniego wykształcenia wybierającym tę uczelnię studentom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *