Maroko w Polsce

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Maroko w Polsce

Police to jedna z większych gmin województwa zachodniopomorskiego. Obszar położony na Nizinie Szczecińskiej, oddzielony od Goleniowa rzeką Odrą. Tuż za zachodnią granicą gminy znajdujemy się już na terenie Niemiec. W Policach znajduje się port morsko-rzeczny na Odrze właśnie. Ze względu na swoją historię jest to teren obfitujący w zabytki sakralne i ruiny oraz kompleksy parkowe.

Ekopolice

Police wpisują się w ekologiczną strefę na mapie Polski. Jest to bardzo ważny punkt dla ochrony środowiska naturalnego. Funkcjonuje tutaj od 2001 roku Zakład Odzysku i Składowania Odpadów Komunalnych. Jest to najnowocześniejsza w kraju eko-strefa.

Bezrobocie

Bezrobocie jest dość wysokie, porównując w skali województwa. Jednak powzięte w ostatnim czasie inwestycje związane z bardzo dużym zakładem pracy w Policach zagwarantują około 200 osobom miejsca pracy do 2021 roku. Wpływ nowej inwestycji już do 2019 roku przyniesie spory zysk.

Kroki

Ponadto radni powiatu polickiego powzięli nowe kroki, aby zwiększyć produktywność zatrudnienia w powiecie i samych Policach. Formy aktywizacji oferowane przez Urząd Pracy w pewnym stopniu także przyczyniają się do zmniejszenia bezrobocia. Dodatkowo do Polic sprowadzone zostaną afrykańskie fosforyty z Maroka, które już wcześniej także stanowiły część dostaw, jednak teraz ma to być zwiększona dostawa, która urodzi nowe stanowiska pracy dla osób z tego regionu.

Edukacja z perspektywą

Aby największa firma działająca w Policach miała możliwość zatrudnienia rzeszy wykwalifikowanych pracowników, Uniwersytet Szczeciński podjął się zapewnienia odpowiedniego wykształcenia wybierającym tę uczelnię studentom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

18 Czerwca 2024

Finance Specialist

Eryk Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin, Posejdon Office piętro 7

  • As a part of our team you will be responsible for: Organization of invoicing plan and preparing sales invoices (for all Group companies) Performing intercompany settlements Daily monitoring of...
Więcej

18 Czerwca 2024

Magister Farmacji

Cosmedica

zachodniopomorskie / Świnoujście, Kościuszki 15

  • Jesteś idealnym kandydatem, jeśli: Posiadasz wykształcenie wyższe farmaceutyczne Pomaganie Ludziom jest dla Ciebie na pierwszym miejscu Jesteś odpowiedzialny, uczciwy oraz zaangażowany Jakich...
Więcej

18 Czerwca 2024

Technik - Konserwator

Fresenius

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska: podstawowe naprawy i konserwacje aparatury medycznej w danej stacji dializ, monitorowanie przeglądów i kontroli bezpieczeństwa aparatury medycznej i urządzeń technicznych,...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca