Praca w zachodniopomorskim

Miasteczko z potencjałem

Tuczno niegdyś było miejscem obronnym Pomorzan. Rządził tu książę wielkopolski, bo i częścią tej krainy było wtedy Tuczno. Miasto było raz katolickie, raz luterańskie, aby na powrót zapanował tu katolicyzm.

Kiedyś

Na tamte czasy – średniowieczne – gospodarka lokalna napędzana była poprzez rolnictwo, hodowlę bydła i rybołówstwo. Przebiegał tędy szlak handlowy, jednak nie była to główna arteria. Dlatego też miasto nigdy nie rozwinęło się tak jak te, które zlokalizowane były przy głównych szlakach.

Dziś

Kiedyś trudniono się zajęciami wymienionymi powyżej. Dzisiaj Tuczno to ośrodek wczasowo-turystyczny. Zachowało się kilka zabytków architektury, jednak nie to stanowi o walorach turystycznych miejsca. Mieszkańcy w głównej mierze pracują we własnych gospodarstwach agroturystycznych lub innych pensjonatach, domach wczasowych lub hotelowych. Część z nich prowadzi małe sklepy lub punkty usługowe. Jest to główne źródło utrzymania większości mieszkańców.

Lokalnie

Ze względu na obecność na tym terenie akwenów wodnych część jest zarybiana pod hodowle. Rolnictwo w dalszym ciągu należy do gałęzi, dzięki której mieszkańcy Tuczna wykonują swoją pracę i zarabiają na życie jednocześnie. Przyjezdni chętnie wypoczywają aktywnie, więc zadbano, także o to, aby mogli uprawiać sporty wodne np. wyprawiać się kajakami po rzece. Kolejny pomysł, kolejny biznes. Miasteczko z potencjałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *