Miasteczko z potencjałem

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Miasteczko z potencjałem

Tuczno niegdyś było miejscem obronnym Pomorzan. Rządził tu książę wielkopolski, bo i częścią tej krainy było wtedy Tuczno. Miasto było raz katolickie, raz luterańskie, aby na powrót zapanował tu katolicyzm.

Kiedyś

Na tamte czasy – średniowieczne – gospodarka lokalna napędzana była poprzez rolnictwo, hodowlę bydła i rybołówstwo. Przebiegał tędy szlak handlowy, jednak nie była to główna arteria. Dlatego też miasto nigdy nie rozwinęło się tak jak te, które zlokalizowane były przy głównych szlakach.

Dziś

Kiedyś trudniono się zajęciami wymienionymi powyżej. Dzisiaj Tuczno to ośrodek wczasowo-turystyczny. Zachowało się kilka zabytków architektury, jednak nie to stanowi o walorach turystycznych miejsca. Mieszkańcy w głównej mierze pracują we własnych gospodarstwach agroturystycznych lub innych pensjonatach, domach wczasowych lub hotelowych. Część z nich prowadzi małe sklepy lub punkty usługowe. Jest to główne źródło utrzymania większości mieszkańców.

Lokalnie

Ze względu na obecność na tym terenie akwenów wodnych część jest zarybiana pod hodowle. Rolnictwo w dalszym ciągu należy do gałęzi, dzięki której mieszkańcy Tuczna wykonują swoją pracę i zarabiają na życie jednocześnie. Przyjezdni chętnie wypoczywają aktywnie, więc zadbano, także o to, aby mogli uprawiać sporty wodne np. wyprawiać się kajakami po rzece. Kolejny pomysł, kolejny biznes. Miasteczko z potencjałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

12 Czerwca 2024

Konsultant / Konsultantka w Sklepie Firmowym T-Mobile

T-Mobile Polska S.A.

zachodniopomorskie / Koszalin, CH Atrium

  • Zadania, które na Ciebie czekają: 70% bieżąca obsługa klienta i obowiązki salonowe, 30% kontakt telefoniczny z klientami Profesjonalna obsługa Klientów T- Mobile Sprzedaż pełnej gamy...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lekarz Stomatolog

Medicover Stomatologia

zachodniopomorskie / Szczecin, ul. Malczewskiego 26

  • Zapraszamy do współpracy lekarzy dentystów: posiadających prawo wykonywania zawodu, z m.in. 5-letnim doświadczeniem w leczeniu Pacjentów. Nie wymagamy specjalizacji, stawiamy na doświadczenie!
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca