Praca w zachodniopomorskim

Przeszłość nie przemija

Połczyn-Zdrój to punkt na mapie, który rozpoznają turyści polscy, jak i zagraniczni. Miasto od przeszło 300 lat słynie z wyjątkowych właściwości uzdrowiskowych. Znajdziemy tutaj bogate złoża borowiny i permskie solanki docenione przez odwiedzających miejscowość. Z powodzeniem można rzec, że jest to klejnot Pomorza Zachodniego.

Międzynarodowe uzdrowisko

Sama gmina leży w dużej części Drawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to typowa miejscowość nastawiona na turystykę. Gałąź ta działa prężnie i ciągle się rozwija. W sektorze uzdrowiskowym i hotelarsko-gastronomicznym pracuje znaczna część mieszkańców gminy. Ze względu na ochronę środowiska naturalnego, które wchodzą w skład obszaru Natura 2000 i szereg stref uzdrowiskowych przemysł praktycznie się tu nie rozwinął. Działa tu wiele obiektów, które przekształcają się i dostosowują do wymogów turystów odwiedzających Połczyn. Przybywa także wiele prywatnych pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, sanatoriów i hotelików.

Naturalne lekarstwo

Lecznicze zabiegi oraz strefa SPA jest już nieodłączną częścią wielu kompleksów. Mieszkańcy, zamiast siedzieć i narzekać na brak pracy, biorą życie w swoje ręce i rozkręcają kolejne ośrodki turystyki małej, gdzie chętnych nie brakuje. Specjaliści z branży medycznej oraz beauty na brak pracy także skarżyć się nie mogą. Ściągają do Połczyna osoby ze schorzeniami głównie reumatycznymi i problemami narządów ruchu czy różnymi zwyrodnieniami, na które borowina jest idealnym panaceum. Ze względu na przejrzystość powietrza i jego właściwości miejsce polecane jest także osobom cierpiącym na zaburzenia układu krążenia i oddechowego. Oprócz zabiegów leczniczych coraz częściej oferowane są także te z relaksacyjną funkcją dla piękna zewnętrznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *