Przeszłość nie przemija

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Przeszłość nie przemija

Połczyn-Zdrój to punkt na mapie, który rozpoznają turyści polscy, jak i zagraniczni. Miasto od przeszło 300 lat słynie z wyjątkowych właściwości uzdrowiskowych. Znajdziemy tutaj bogate złoża borowiny i permskie solanki docenione przez odwiedzających miejscowość. Z powodzeniem można rzec, że jest to klejnot Pomorza Zachodniego.

Międzynarodowe uzdrowisko

Sama gmina leży w dużej części Drawskiego Parku Krajobrazowego. Jest to typowa miejscowość nastawiona na turystykę. Gałąź ta działa prężnie i ciągle się rozwija. W sektorze uzdrowiskowym i hotelarsko-gastronomicznym pracuje znaczna część mieszkańców gminy. Ze względu na ochronę środowiska naturalnego, które wchodzą w skład obszaru Natura 2000 i szereg stref uzdrowiskowych przemysł praktycznie się tu nie rozwinął. Działa tu wiele obiektów, które przekształcają się i dostosowują do wymogów turystów odwiedzających Połczyn. Przybywa także wiele prywatnych pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, sanatoriów i hotelików.

Naturalne lekarstwo

Lecznicze zabiegi oraz strefa SPA jest już nieodłączną częścią wielu kompleksów. Mieszkańcy, zamiast siedzieć i narzekać na brak pracy, biorą życie w swoje ręce i rozkręcają kolejne ośrodki turystyki małej, gdzie chętnych nie brakuje. Specjaliści z branży medycznej oraz beauty na brak pracy także skarżyć się nie mogą. Ściągają do Połczyna osoby ze schorzeniami głównie reumatycznymi i problemami narządów ruchu czy różnymi zwyrodnieniami, na które borowina jest idealnym panaceum. Ze względu na przejrzystość powietrza i jego właściwości miejsce polecane jest także osobom cierpiącym na zaburzenia układu krążenia i oddechowego. Oprócz zabiegów leczniczych coraz częściej oferowane są także te z relaksacyjną funkcją dla piękna zewnętrznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

12 Czerwca 2024

Konsultant / Konsultantka w Sklepie Firmowym T-Mobile

T-Mobile Polska S.A.

zachodniopomorskie / Koszalin, CH Atrium

  • Zadania, które na Ciebie czekają: 70% bieżąca obsługa klienta i obowiązki salonowe, 30% kontakt telefoniczny z klientami Profesjonalna obsługa Klientów T- Mobile Sprzedaż pełnej gamy...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lekarz Stomatolog

Medicover Stomatologia

zachodniopomorskie / Szczecin, ul. Malczewskiego 26

  • Zapraszamy do współpracy lekarzy dentystów: posiadających prawo wykonywania zawodu, z m.in. 5-letnim doświadczeniem w leczeniu Pacjentów. Nie wymagamy specjalizacji, stawiamy na doświadczenie!
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca