Praca w zachodniopomorskim
rozmowa o pracę

Tematy tabu na rozmowie o pracę

Istotną częścią szukania pracy jest przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Pierwsze wrażenie jest ważne, choć wiadomo, że o wyniku rekrutacji decyduje również to, jaka nam się trafi konkurencja. Oprócz sprawdzenia informacji o firmie warto wiedzieć też, jakie pytania ze strony rekrutera nie powinny paść.

Wśród tematów tabu znajdują się obszary takie jak:

  • Religia, stan zdrowia oraz orientacja seksualna
    Podczas rozmowy o pracę w Suchaniu nie powinniśmy być pytani o poglądy polityczne, przekonania religijne czy plany dotyczące zakładania rodziny. Ta ostatnia kwestia bywa frapująca zwłaszcza dla kobiet w wieku 25-35 lat, które nieraz bywają podpytywane o to, czy zamierzają w najbliższym czasie  starać się o dziecko. Nie wypada drążyć również tematu pochodzenia etnicznego.
  • Kryminalna przeszłość
    Od kandydatów na niektóre stanowiska pracy (mowa tu głównie o zatrudnieniu w policji lub w służbie cywilnej), pracodawca może wymagać zaświadczenia o niekaralności. Jeśli ta kwestia nie jest jasno uregulowana, to nie masz obowiązku odpowiadać na tego typu pytania.
  • Hobby i życie osobiste
    Zamieszczanie informacji o zainteresowaniach w  CV stało się bardzo powszechne, a większość kandydatów robi to dobrowolnie. W rzeczywistości nie musimy opowiadać o tym, co robimy w czasie wolnym. Podobnie zresztą jak nie ma obowiązku opisywania członków swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *