Tematy tabu na rozmowie o pracę

 1. Praca zachodniopomorskie
 2. Możliwości rozwoju zawodowego
 3. Tematy tabu na rozmowie o pracę
rozmowa o pracę

Istotną częścią szukania pracy jest przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej. Pierwsze wrażenie jest ważne, choć wiadomo, że o wyniku rekrutacji decyduje również to, jaka nam się trafi konkurencja. Oprócz sprawdzenia informacji o firmie warto wiedzieć też, jakie pytania ze strony rekrutera nie powinny paść.

Wśród tematów tabu znajdują się obszary takie jak:

 • Religia, stan zdrowia oraz orientacja seksualna
  Podczas rozmowy o pracę w Suchaniu nie powinniśmy być pytani o poglądy polityczne, przekonania religijne czy plany dotyczące zakładania rodziny. Ta ostatnia kwestia bywa frapująca zwłaszcza dla kobiet w wieku 25-35 lat, które nieraz bywają podpytywane o to, czy zamierzają w najbliższym czasie  starać się o dziecko. Nie wypada drążyć również tematu pochodzenia etnicznego.
 • Kryminalna przeszłość
  Od kandydatów na niektóre stanowiska pracy (mowa tu głównie o zatrudnieniu w policji lub w służbie cywilnej), pracodawca może wymagać zaświadczenia o niekaralności. Jeśli ta kwestia nie jest jasno uregulowana, to nie masz obowiązku odpowiadać na tego typu pytania.
 • Hobby i życie osobiste
  Zamieszczanie informacji o zainteresowaniach w  CV stało się bardzo powszechne, a większość kandydatów robi to dobrowolnie. W rzeczywistości nie musimy opowiadać o tym, co robimy w czasie wolnym. Podobnie zresztą jak nie ma obowiązku opisywania członków swojej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

 • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

 • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

 • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca