Praca w zachodniopomorskim

Trener bezrobotnych 

W Dobrzanach co jakiś czas pojawi się dość interesująca oferta pracy. O tyle jest ona interesująca, że znacznie różni się od tych, które można dostrzec wśród lokalnych ogłoszeń o pracę.

Gdy w 2016 roku wśród ogłoszeń o pracę pojawiło się stanowisko „trener pracy”, wzbudziło ono spore zainteresowanie nie tylko tych, którzy mogliby aplikować na nie, ale spotkało się z zainteresowaniem ogólnym. Zwyczajnie wyróżniło się wśród innych.

Wśród wymogów formalnych znalazły się: wykształcenie wyższe, uprawnienia doradcy zawodowego, minimum 2-letnie doświadczenie zawodowe w aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, znajomość uwarunkowań lokalnych Dobrzan.

Mile widziane było, aby osoba ubiegająca się o to stanowisko miała certyfikat coacha oraz doświadczenie w pracy z projektami finansowanymi przez Unię Europejską dotyczącą aktywizacji zawodowej w grupie osób bezrobotnych.

Czym zajmuje się trener pracy w Dobrzanach? Przede wszystkim planuje ścieżki kariery zawodowej. Oprócz tego motywuje do podjęcia zatrudnienia zarówno osoby indywidualne, jak i całe grupy.

Trener uczestniczy także w pośrednictwie pracy, wyszukuje dla bezrobotnych najbardziej odpowiednie oferty pracy lub kieruje na staże. Oprócz tego prowadzi warsztaty z zakresu właśnie skutecznego poszukiwania pracy oraz pomaga w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, oraz wspiera ich w sztuce autoprezentacji, która szczególnie przydatna jest w trakcie rozmowy o pracę.

Trener cały czas czuwa nad bezrobotnymi. Jest to taki mentor, który służy pomocą w każdym zakamarku dotyczącym rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *