Praca w zachodniopomorskim

Turystyczny boom

Darłowo to obszar charakteryzujący się w rozwoju turystyki oraz częściowo rolnictwa. Jeśli bliżej przyjrzeć się rolnictwu, to jest ono samowystarczalne jedynie dla części gospodarstw domowych. Jednak w strukturze rynku pracy nie zajmuje ono wysokiej pozycji, gdyż nie sprzyja aktywnemu zatrudnianiu pracowników. Na zatrudnienie w rolnictwie nie ma co liczyć, ale turystyka to spory temat do zgłębienia.

Odpowiednio dobrane instrumenty wsparcia, dają szansę na jeszcze większy rozwój sektora turystycznego w Darłowie. Baza noclegowa to najważniejszy czynnik dający ruch turystyczny oraz nieodłączny element zagospodarowania infrastruktury nadmorskiego kurortu.

W Darłowie z roku na rok obserwuje się przyrost nowy obiektów noclegowych, które nie działają już tylko sezonowo, ale oferują swoje usługi przez cały rok. Co ciekawe wynika to z popytu całorocznego, więc zarówno właściciele takich miejsc, jak i pracujące tu osoby mają powody do radości, gdyż praca ma formę stałą, a nie sezonową.

Do Darłowa przyjeżdża coraz więcej turystów zagranicznych, a więc i jakość obsługi bazy noclegowej z roku na rok również się poprawia. Personel obsługujący zagranicznych turystów przechodzi często kursy językowe. Wzrasta także możliwość zatrudnienia osób znających języki obce.

Obiekty wypoczynkowe przeżywają prawdziwy rozkwit i mowa tu zwłaszcza o tych niewielkich, bo hotele radzą sobie dobrze przez cały okrągły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *