Turystyczny boom

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Turystyczny boom

Darłowo to obszar charakteryzujący się w rozwoju turystyki oraz częściowo rolnictwa. Jeśli bliżej przyjrzeć się rolnictwu, to jest ono samowystarczalne jedynie dla części gospodarstw domowych. Jednak w strukturze rynku pracy nie zajmuje ono wysokiej pozycji, gdyż nie sprzyja aktywnemu zatrudnianiu pracowników. Na zatrudnienie w rolnictwie nie ma co liczyć, ale turystyka to spory temat do zgłębienia.

Odpowiednio dobrane instrumenty wsparcia, dają szansę na jeszcze większy rozwój sektora turystycznego w Darłowie. Baza noclegowa to najważniejszy czynnik dający ruch turystyczny oraz nieodłączny element zagospodarowania infrastruktury nadmorskiego kurortu.

W Darłowie z roku na rok obserwuje się przyrost nowy obiektów noclegowych, które nie działają już tylko sezonowo, ale oferują swoje usługi przez cały rok. Co ciekawe wynika to z popytu całorocznego, więc zarówno właściciele takich miejsc, jak i pracujące tu osoby mają powody do radości, gdyż praca ma formę stałą, a nie sezonową.

Do Darłowa przyjeżdża coraz więcej turystów zagranicznych, a więc i jakość obsługi bazy noclegowej z roku na rok również się poprawia. Personel obsługujący zagranicznych turystów przechodzi często kursy językowe. Wzrasta także możliwość zatrudnienia osób znających języki obce.

Obiekty wypoczynkowe przeżywają prawdziwy rozkwit i mowa tu zwłaszcza o tych niewielkich, bo hotele radzą sobie dobrze przez cały okrągły rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca