zdolności manualne

5 profesji, w których niezbędne są zdolności manualne

Zdolności manualne bardzo często pojawiają się w ofertach pracy w Białogardzie w sekcji dotyczącej oczekiwań wobec kandydatów. Nie bez powodu, gdyż takie umiejętności są przydatne w wielu branżach, takich jak m.in. budownictwo, produkcja czy mechanika samochodowa. Tutaj zręczność rąk i placów ma ogromne znaczenie.

W jakich zawodach zdolności manualne są nieodzowne?

 1. Stolarz
  Osoba pracująca jako stolarz wykonuje elementy meblowe, a także konserwację starych mebli. Bez wątpienia niezbędna jest tu ogromna precyzja i sprawne posługiwanie się dłońmi.
 2. Mechanik
  Często ma do czynienia z drobnymi elementami, które musi solidnie zamontować w odpowiednim miejscu.
 3. Dekorator
  Jeśli interesuje Cię tego typu praca, to powinieneś mieć także rozwinięty zmysł estetyczny oraz wyobraźnię przestrzenną.
 4. Pracownik produkcji
  Tam, gdzie człowieka nie zastąpi maszyna, niezbędne są właśnie umiejętności manualne. Szczególnie gdy mówimy o pracy na akord – tu liczy się też efektywność.
 5. Lekarz
  Stomatolog, a także chirurg wykonują skomplikowane operacje, które bez sprawnych dłoni nie mają prawa się udać, a stawką jest ludzkie zdrowie, a niekiedy życie. W tym przypadku w parze ze zdolnościami manualnymi musi iść także opanowanie i dokładność.

Opublikowano

in

by

Tags:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „5 profesji, w których niezbędne są zdolności manualne”

 1. Awatar Norbert
  Norbert

  wszystkie zawody, które wymagają precyzji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *