Barometr zawodów wskazówką dla bezrobotnych

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Sposoby szukania pracy
  3. Barometr zawodów wskazówką dla bezrobotnych
zawody deficytowe i nadwyżkowe

Pracodawcy ze Stargardu Szczecińskiego odczuwają braki kadrowe w wielu sektorach. Wśród zawodów nadwyżkowych znaleźli się głównie bezrobotni z wykształceniem humanistycznym: socjologicznym, ekonomicznym oraz pedagogicznym. W tych przypadkach nie pozostaje nic innego niż zmiana kwalifikacji.

Kto z kolei ma gwarancję zatrudnienia?

Spośród fachowców dużym wzięciem na rynku pracy w Stargardzie Szczecińskim cieszą się ci związani z sektorem budowlanym, transportowym oraz motoryzacyjnym. Pracodawcy poszukują m.in. betoniarzy, zbrojarzy, monterów konstrukcji stalowych, murarzy, tynkarzy, elektroników, kierowców, dekarzy, stolarzy, dostawców, zaopatrzeniowców, lakierników, diagnostów samochodowych oraz mechaników.

Ponadto brakuje kucharzy, cukierników, fryzjerów, kosmetyczek, krawców oraz dozorców. Wakaty znajdą się też na produkcji (poszukiwani są m.in. operatorzy maszyn włókienniczych i wyrobów z gumy) oraz w handlu (występuje deficyt kasjerów).

Mogłoby się wydawać, że większość ofert pracy w Stargardzie Szczecińskim jest zarezerwowana dla osób z wykształceniem zawodowym lub średnim technicznym. Niekoniecznie jest to prawdą, ponieważ ceni się również specjalistów z doświadczeniem w marketingu, programistów, administratorów baz danych oraz nauczycieli języków obcych.

Ogłoszenia rekrutacyjne są kierowane też do pracowników służby zdrowia w tym fizjoterapeutów oraz logopedów. Na zatrudnienie mogą liczyć także masażyści oraz opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

21 Kwietnia 2024

Sprzedawca Maszyn Budowlanych

Liebherr Polska Sp. z o.o.

zachodniopomorskie /

  • Zadania: Sprzedaż maszyn budowlanych, Wyjaśnianie szczegółów technicznych na linii producent-klient, Samodzielne sporządzanie ofert oraz realizacja kontraktów przy stałym kontakcie z...
Więcej

21 Kwietnia 2024

Magazynier

AGATA Spółka Akcyjna

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Do głównych obowiązków na tym stanowisku będzie należało: Rozładunek dostaw i przyjęcie towaru; Przygotowanie oraz wydanie towarów; Dbałość o powierzony towar i mienie firmy. Od...
Więcej

21 Kwietnia 2024

Montażysta

AGATA Spółka Akcyjna

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Do głównych obowiązków na tym stanowisku będzie należało: Montaż mebli pokojowych oraz kuchennych w Salonie Agata; Prace pomocnicze związane z instalacją i montażem mebli; Prace...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca