Barwice aktywizują swoich mieszkańców

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Barwice aktywizują swoich mieszkańców

W zachodniopomorskich Barwicach ogłoszenia o pracę nie pojawiają się często. Nawet jeśli trwa nabór na jakieś stanowisko, nie zawsze idzie to w parze z ilością nadsyłanych zgłoszeń. Jednym z powodów jest niedostosowanie wykształcenia, doświadczenia czy kwalifikacji kandydatów do pracy stricte pod obecnie obowiązujące trendy na rynku pracy.

Jednak lokalny Urząd Pracy stara się wieloma sposobami walczyć z bezrobociem, oferując mieszkańcom Barwic szeroko dostępne programy aktywizacyjne. W zależności od wieku osoby bezrobotnej przewidziane są programy dostosowane do sytuacji na rynku.

I tak dla różnych grup wiekowych przewidziane są programy wsparcia finansowego z instrumentów unijnych na start działalności gospodarczej. Każdy w odpowiednim przedziale wiekowym ma możliwość spełnić się na rynku pracy jako przedsiębiorca.

Osoby, które utraciły kwalifikacje w wyniku przerwy w wykonywaniu pracy, mają możliwość skorzystania z kursów, dzięki którym uprawnienia zostaną im przywrócone.

Barwiczanie, którzy z kolei chcą nabyć nowe kwalifikacje oraz zdobyć nowy zawód mają możliwość uczestnictwa w szkoleniach, które im to zagwarantują.

Dodatkowo co jakiś czas powoływany jest zespół do tzw. prac interwencyjnych. Dzięki temu cześć bezrobotnych zyskuje możliwość zatrudniania i rozwoju w dalszej perspektywie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

28 Września 2023

Specjalista BHP

B-Service Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Prowadzenie nadzoru bhp na budowie Kompletacja dokumentacji bhp Opracowywanie i opiniowanie ibwr Sprawdzanie dokumentacji pracowniczej Kontrola uprawnień Współpraca z kierownikiem budowy...
Więcej

28 Września 2023

Szef kuchni w Kantynie Pracowniczej

Sodexo Polska Spółka z o. o.

zachodniopomorskie / Stargard

  • Opis stanowiska Zarządzanie podległym zespołem, Przygotowanie posiłków śniadaniowych i obiadowych, Dbanie o porządek i przestrzeganie zasad higieny, Utrzymanie standardów BHP Wymagania Minimum...
Więcej

28 Września 2023

Doradca Klienta

Bank Pocztowy S.A.

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Poszukujemy osoby, która: pracowała w sprzedaży produktów bankowych, finansowych lub telekomunikacyjnych (jeśli nie masz doświadczenia, możesz je zdobyć na stanowisku Młodszego Opiekuna...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca