Czasami trzeba spojrzeć nieco dalej

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. List motywacyjny, CV: przykładowe
  3. Czasami trzeba spojrzeć nieco dalej

Rejestracja w Urzędzie Pracy nie jest trudna. Wymaga odrobiny czasu, a tego bezrobotni mają trochę w zapasie. Dzisiejsza technologia pozwala nawet na skrócenie czasu oczekiwania i uniknięcie kolejek na miejscu. Wystarczy mieć podpis elektroniczny, a dzięki temu unikniesz kolejek na miejscu. Tym samym większość dokumentów możesz złożyć elektronicznie.

Bezrobotni mają możliwość skorzystania z różnorodnych form wsparcia w ramach aktywizacji zawodowej. Są to m.in.: prace interwencyjne, roboty publiczne, staże, bon na zasiedlenie, szkolenia, przygotowania zawodowe dorosłych, dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, wyposażenie lub doposażenia stanowiska pracy; refundacja części kosztów wynagrodzenia i składek ZUS osób do 30 roku życia, kosztów przejazdu oraz kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.

Przykładowo na stażu można nabyć umiejętności praktyczne potrzebne do wykonywania pracy. Każdy staż tego typu odbywa się na podstawie umowy z pracodawcą. W trakcie trwania stażu bezrobotnemu przysługuje stypendium wypłacane w przypadku osób do 30 roku życia przez okres 12 miesięcy, a powyżej 30 roku przez okres 6 miesięcy.

Bon na zasiedlenie przysługuje osobom, które podejmują pracę poza miejscem zamieszkania. Koszty zwracane są bezrobotnemu, który podejmie zatrudnienie powyżej 80 km od miejsca zamieszkania, a czas dojazdu do pracy i do domu wynosi łącznie ponad 3 godziny dziennie. Warunkiem jest, aby zatrudnienie lub prowadzenia działalności gospodarczej trwało minimum 6 miesięcy.

Te dwie opcje są dość często praktykowane w Bornem Sulinowie. Zwłaszcza bony na zasiedlenie cieszą się dużym zainteresowaniem, gdyż na miejscu niewiele jest ofert pracy, więc trzeba jej poszukać nieco dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

02 Marca 2024

Inżynier Budowy - roboty energetyczne

Trakcja S.A.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska Organizacja i nadzór nad terminowością wykonywania prac budowlanych oraz dostaw materiałów. Nadzorowanie i koordynowanie prac wykonawczych przez podwykonawców i siły własne....
Więcej

02 Marca 2024

Regionalny przedstawiciel handlowy (rynek polski)

Play Wood LCC

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis pracy: Poszukujemy przedstawiciela handlowego, dla którego komunikacja z ludźmi jest wielką przyjemnością, którego głównym zadaniem będą kontakty z kupującymi (sprzedaż B2B) - handel...
Więcej

02 Marca 2024

Kierowca Wywrotki 4-osiowej

POLAQUA Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Świnoujście, ul. Bunkrowa 1

  • ZADANIA: wykonywanie prac ziemnych na terenie budowy; obsługa pojazdu zgodnie z jego przeznaczeniem i zasadami bezpieczeństwa; dbałość o stan techniczny maszyny; współpraca z pozostałymi...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca