Czynsz można odrobić

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Czynsz można odrobić

Świdwin położony jest na Wysoczyźnie Łobeskiej w województwie zachodniopomorskim. Jest to miasto w głównej mierze o charakterze przemysłowym i usługowym. Dominuje tu branża produkcyjna, głównie przetwórstwo tworzyw sztucznych.

Walory

Drewno jest naturalnym surowcem występującym gęsto na obszarze całego powiatu. Stąd przemysł drzewny jest tu rozwinięty. W obrębie funkcjonują duże przedsiębiorstwa o charakterze lokalnym, które zapewniają pracę mieszkańcom Świdwina. Jest to także obszar rekreacyjny i uzdrowiskowy. Turystyczny charakter miasta wyznaczają walory krajobrazowe i bogata przyroda oraz zabytki architektury. Jest tu lotnicza jednostka wojskowa oraz rozwinięta infrastruktura rozrywkowa i uzdrowiskowa.

Rozwiązania

Stopa bezrobocia powoli maleje. Jednak jest jeszcze sporo do zrobienia. Naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców wychodzą urzędy i programy aktywizacyjne w różnych formach. Aby podkręcić gospodarkę regionu, miasto zatrudnia swoich dłużników. Mogą oni odpracować zaległości nagromadzone w ramach opłat czynszowych. Inicjatywa jest dobra i pozwala mieszkańcom z zaległościami spać spokojnie. Jak może pracować dłużnik? Wykonując szereg prac porządkowych, zaczynając od grabienia liści, kończąc na roznoszeniu korespondencji czy wywieszaniu ogłoszeń administracyjnych. To pokazuje, że w Świdwinie znajdują się także ludzie, którym bieda zagląda do mieszkań. Jednak wyjście naprzeciw ich problemom likwiduje także po części problem bezrobocia oraz eliminuje zadłużenie wobec miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca