Drabina poszukiwań pracy

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Drabina poszukiwań pracy

Kto szuka, nie błądzi podobno. Jednak każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał pracy doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to proces, który może dać nieźle w kość i zatoczyć błędne koło. Szukanie pracy to czasami poruszanie się po omacku i błądzenie właśnie.

W Chociwlu czasami to błędne koło można zatoczyć wiele razy. Gdy już raz po raz poszukujący pracy wraca do punktu wyjścia, dopada go frustracja. Ile można szukać tej pracy, czy ona w ogóle istnieje?

W poszukiwaniach warto zachować odrobinę cierpliwości. To nie jest tak, że praca to coś, o czym kiedyś, ktoś słyszał, ale nigdy nie widział w Chociwlu. Zwyczajnie tutejszy rynek pracy nie rozpieszcza chociwlan, niemniej jednak, aby nie dać się zwariować, trzeba włączyć tryb ultra tolerancyjny.

W pierwszej kolejności warto zapytać w miejscach, gdzie potencjalnie może występować wakat. Można porozmawiać także z przyjaciółmi i rodziną. Jest szansa, że akurat może słyszeli, że ktoś szuka pracownika i być może właśnie tą osobą możesz być ty.

Poza tym jest pośredniak. Ludzie nie lubią wizyt w Urzędzie Pracy. Jednak warto i tam zostawić swój ślad. Rejestrując się bowiem jako osoba bezrobotna zyskujemy prawo do zasiłku oraz ubezpieczenie. Poza tym można skorzystać z szeregu szkoleń, kursów oraz otrzymać propozycję pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Listopada 2023

Specjalista / Inżynier Działu Industrializacji

Roca Pool - Spa Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Gryfice

  • Jeżeli posiadasz: Wykształcenie wyższe techniczne (mile widziane), Znajomość oprogramowania CAD (SolidWorks), Umiejętność podejmowania autonomicznych decyzji w zakresie działań związanych z...
Więcej

30 Listopada 2023

Pielęgniarka / Pielęgniarz

Fresenius

zachodniopomorskie / Gryfice

  • Opis stanowiska: prowadzenie zabiegów hemodializy, opieka pielęgniarska nad pacjentami hemodializowanymi i dializowanymi otrzewnowo, prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej. Warto z nami...
Więcej

30 Listopada 2023

Mechanik Serwisu / Młodszy Mechanik Serwisu

Interhandler Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska: diagnostyka, obsługa techniczna i naprawa maszyn budowlanych, praca stacjonarna w serwisie firmy czyszczenie i konserwacja maszyn Wymagania: wykształcenie lub doświadczenie w pracy...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca