Drabina poszukiwań pracy

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Drabina poszukiwań pracy

Kto szuka, nie błądzi podobno. Jednak każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał pracy doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to proces, który może dać nieźle w kość i zatoczyć błędne koło. Szukanie pracy to czasami poruszanie się po omacku i błądzenie właśnie.

W Chociwlu czasami to błędne koło można zatoczyć wiele razy. Gdy już raz po raz poszukujący pracy wraca do punktu wyjścia, dopada go frustracja. Ile można szukać tej pracy, czy ona w ogóle istnieje?

W poszukiwaniach warto zachować odrobinę cierpliwości. To nie jest tak, że praca to coś, o czym kiedyś, ktoś słyszał, ale nigdy nie widział w Chociwlu. Zwyczajnie tutejszy rynek pracy nie rozpieszcza chociwlan, niemniej jednak, aby nie dać się zwariować, trzeba włączyć tryb ultra tolerancyjny.

W pierwszej kolejności warto zapytać w miejscach, gdzie potencjalnie może występować wakat. Można porozmawiać także z przyjaciółmi i rodziną. Jest szansa, że akurat może słyszeli, że ktoś szuka pracownika i być może właśnie tą osobą możesz być ty.

Poza tym jest pośredniak. Ludzie nie lubią wizyt w Urzędzie Pracy. Jednak warto i tam zostawić swój ślad. Rejestrując się bowiem jako osoba bezrobotna zyskujemy prawo do zasiłku oraz ubezpieczenie. Poza tym można skorzystać z szeregu szkoleń, kursów oraz otrzymać propozycję pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

14 Lipca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

14 Lipca 2024

Doradca Klienta Biznesowego Orange

OPTIMO Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Twoje główne zadania: doradztwo w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych i ICT dla klientów biznesowych negocjacje, sprzedaż i przygotowywanie ofert handlowych pozyskiwanie nowych klientów oraz...
Więcej

14 Lipca 2024

Windykator Terenowy

BEST S.A.

zachodniopomorskie /

  • windykacja należności poprzez aktywne poszukiwanie i utrzymywanie kontaktu z Klientami, analiza sytuacji zadłużenia, dobór najlepszych produktów i rozwiązań prowadzących do spłaty, wsparcie...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca