Dyplom nie gwarantuje już pracy

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Dyplom nie gwarantuje już pracy

Przedstawiciele, jakich zawodów mogą spać spokojnie w Koszalinie? Budowlańcy, mechanicy czy kucharze bez problemu znajdą tu pracę.

Dyplom kontra fach

Największe powody do zmartwienia mają aktualnie absolwenci studiów wyższych. Rynek koszaliński nie ma posad dla nauczycieli czy ekonomistów. A takich kandydatów do pracy jest obecnie najwięcej. Ponownie najbardziej poszukiwani są pracownicy fizyczni, jednak rąk do pracy wcale nie jest wiele.

Brak kandydatów do pracy

Głównym powodem, dla którego ochotników do pracy brak, są oferowane pensję, zazwyczaj rzędu najniższej krajowej lub rodzaj proponowanej umowy. Jednak nie tylko pensja jest największym problemem. Nawet jeśli znajdą się osoby chętne do pracy, zazwyczaj popracują kilka dni i znikają bez słowa. Niektórzy wykorzystują sytuacje, aby mieć czyste konto w Urzędzie Pracy. Jak tylko zdobędą potwierdzenie chęci zatrudnienia, znikają bezpowrotnie, mając tym samym spokój z wizytami w Urzędzie Pracy na dłuższą chwilę. Co też jest ważne, brakuje zwyczajnie wykształconych fachowo specjalistów. Wobec obecnych zmian gospodarczych, wielu pracowników, zwłaszcza Pań posiadających potomstwo w liczbie powyżej 2-3 dzieci, mówi wprost, że nie opłaca im się pracować za najniższą krajową, kiedy zostając z dziećmi, dostaną więcej. A na tym lista zasiłków się nie kończy. Chcąc nie chcąc pracodawcy coraz częściej zmuszani są przez sytuacje, do zatrudniania osób zza wschodniej granicy. W przeciwieństwie do naszych rodaków oni chętnie podejmują zatrudnienie i nie boją się zwyczajnie pracować.

Nadprodukcja magistrów, brak fachowców

Kuleje tu nieco system edukacji, przez który mamy deficyty zawodowe i nadprodukcję bezrobotnych osób z dyplomami uczelni wyższych. Powoli Koszalin budzi się z letargu i w planach znajdują się nowe klasy, które wykształcą przyszłe pokolenia cukierników, piekarzy, budowlańców, położnych i pielęgniarek. Tylko czy znajdą się chętni? Warto wziąć pod uwagę taką alternatywę, gdy jesteś w czymś dobry i np. pieczenie ciast sprawia ci radość. Życie jest za krótkie, by marnować je na pracę, w której nie czujemy się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

12 Czerwca 2024

Konsultant / Konsultantka w Sklepie Firmowym T-Mobile

T-Mobile Polska S.A.

zachodniopomorskie / Koszalin, CH Atrium

  • Zadania, które na Ciebie czekają: 70% bieżąca obsługa klienta i obowiązki salonowe, 30% kontakt telefoniczny z klientami Profesjonalna obsługa Klientów T- Mobile Sprzedaż pełnej gamy...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

12 Czerwca 2024

Lekarz Stomatolog

Medicover Stomatologia

zachodniopomorskie / Szczecin, ul. Malczewskiego 26

  • Zapraszamy do współpracy lekarzy dentystów: posiadających prawo wykonywania zawodu, z m.in. 5-letnim doświadczeniem w leczeniu Pacjentów. Nie wymagamy specjalizacji, stawiamy na doświadczenie!
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca