Gospodarstwa rolnicze i agroturystyczne

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Gospodarstwa rolnicze i agroturystyczne

W Suchaniu nie ma naturalnych złóż surowców mineralnych, które mogłyby zostać wykorzystane do rozwoju gospodarczego gminy. Złóż kruszyw lub innych surowców także brak. Okresowo wydobywa się piasek i żwiry, bardziej na zasadzie dzikiego funkcjonowania, więc biznesu z tego także nie ma.

Suchań to przede wszystkim gmina typowo rolnicza. W związku z tym rynek pracy nie jest typowy, a bardziej skupiony wokół rolniczego charakteru gminy. Warunki rozwoju rolnictwa są całkiem obiecujące. Jednak wskaźnik zatrudnienia w tym sektorze nieco gorszy. Co nie zmienia jednak faktu, że większość osób pracuje we własnym gospodarstwie i w takim też sposób utrzymuje całe rodziny.

Gospodarstwa rolne ukierunkowane specjalistycznie zaczynają powoli wyłaniać się na tle tych ogólnych. Drugim sektorem jest turystyka, która ze względu na jakość terenu, zaczyna znacznie rozwijać się w kierunku agro.

Gmina Suchań to sprzyjające warunki dla wypoczynku dla całych rodzin. W okolicy nie ma uciążliwego przemysłu, który hałasowałby w pobliżu lub zanieczyszczał środowisko.

Stadnina koni, dostęp do rzeki i kajakarstwa, ścieżki spacerowe i wszechobecna cisza i spokój sprzyjają rozrostowi biznesu agroturystycznego. Coraz więcej nowych osób oferuje noclegi oraz eko wyżywienie w ramach pobytu w ich gospodarstwie.

Dodatkowo tego typu przedsięwzięcia wspierane są przez finanse unijne, które dostępne są dla zarejestrowanych bezrobotnych, którzy chcą podjąć się prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

14 Lipca 2024

Lektor / Korepetytor języka obcego

Moose Polecane Korepetycje Zuzanna Łoś, Marek Łoś Spółka Jawna

zachodniopomorskie /

  • ANGIELSKI, NIEMIECKI, HISZPAŃSKI, FRANCUSKI, WŁOSKI, ROSYJSKI, POLSKI DLA OBCOKRAJOWCÓW JEŚLI: za 2 godziny pracy dziennie chcesz zarabiać od 2.200 do 2.700 zł miesięcznie (w zależności od...
Więcej

14 Lipca 2024

Doradca Klienta Biznesowego Orange

OPTIMO Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Twoje główne zadania: doradztwo w zakresie rozwiązań telekomunikacyjnych i ICT dla klientów biznesowych negocjacje, sprzedaż i przygotowywanie ofert handlowych pozyskiwanie nowych klientów oraz...
Więcej

14 Lipca 2024

Windykator Terenowy

BEST S.A.

zachodniopomorskie /

  • windykacja należności poprzez aktywne poszukiwanie i utrzymywanie kontaktu z Klientami, analiza sytuacji zadłużenia, dobór najlepszych produktów i rozwiązań prowadzących do spłaty, wsparcie...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca