Jak ustrzec się przed mobbingiem w miejscu pracy?

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Możliwości rozwoju zawodowego
  3. Jak ustrzec się przed mobbingiem w miejscu pracy?
mobbing

Mobbing to zjawisko, które polega na uporczywym nękaniu podwładnych lub współpracowników. Mowa tu oczywiście o stosowaniu przemocy psychicznej poprzez poniżanie, ośmieszanie lub izolowanie pracownika. Taktyki stosowane w mobbingu to m.in. publiczne krytykowanie, obraźliwe żarty i gesty, zniesławienie, używanie wulgaryzmów, stosowanie przemocy fizycznej, czy utrudniane wykonywania pracy. Warto pamiętać, że mobbing to też ukrywanie przed pracownikiem ważnych informacji, pomniejszanie jego wartości czy też plotkowanie.

Jak bronić się przed mobbingiem?

Jeśli widzisz, że atmosfera w firmie jest bardzo napięta, nie pozostaje nic innego, jak przeglądanie nowych ofert pracy w Chociwlu. Oczywiście na mobbing nie można pozostawać obojętnym. Zanim zdecydujemy się odjeść od danego pracodawcy, warto podjąć próby rozmów z przełożonym lub pracownikiem działu HR, który powinien być kompetentny w zakresie polityki antymobbing-owej.

Osoby, które chcą na dobre walczyć z mobbingiem, powinny zbierać dowody i zjednać sobie kogoś, kto zgodziłby się wystąpić w roli świadka. Jeżeli sprawy zaszły daleko, to pracownicy decydują się na składanie pisemnych skarg. Kolejnym etapem jest rozpatrzenie sprawy przez Państwową Inspekcję Pracy lub Sąd Pracy. Pamiętajmy, że przejawów mobbingu nie można lekceważyć, bo nawet jeśli uda nam się znaleźć nową pracę w Chociwlu, to mobber nadal będzie czuł się bezkarny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

09 Grudnia 2023

Administrator obiektu

STRABAG PFS

zachodniopomorskie / Kołobrzeg

  • Zadania: administrowanie powierzonym obiektem hotelowo-apartamentowym prace gospodarczo-administracyjne: bieżąca kontrola obiektu, zgłaszanie usterek, uszkodzeń koordynowanie usługi...
Więcej

08 Grudnia 2023

Płytkarz

Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie

zachodniopomorskie / Glewice

  • Umiejętność położenia glazury i terakoty/ okładanie ścian oraz podłóg płytkami ceramicznymi Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Uprawnienia: Umiejętność...
Więcej

08 Grudnia 2023

Pracownik budowlany

Powiatowy Urząd Pracy w Świdwinie

zachodniopomorskie / Rzecino

  • wykonywanie prac budowlanych Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Wymagania inne:
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca