Jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie o pracę – praktyczne wskazówki

  1. Praca zachodniopomorskie
  2. Bez kategorii
  3. Jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie o pracę – praktyczne wskazówki
rozmowa o pracę

Dla wielu osób rozmowy rekrutacyjne są źródłem dużego stresu, zwłaszcza jeśli bardzo im zależy na danym etacie. W zależności od tego, o jakiej skali stresu mówimy, może on działać na kandydatów motywująco lub przekreślić szanse na wymarzone stanowisko. Co zatem można zrobić, aby rozmowa kwalifikacyjna w Barwicach wypadła jak najlepiej?

Po pierwsze, trzeba pamiętać o punktualności. Nie wypada się spóźnić, ale też nie powinniśmy przychodzić zbyt wcześnie. Najlepiej zawczasu sprawdzić dojazd na miejsce.

Kolejną sprawą jest odpowiedni strój. Nie zawsze ubiór musi być oficjalny. Tutaj wiele zależy od charakteru pracy. Najlepiej postawić na klasykę, a panie powinny zachować umiar w zakresie dodatków.

Aby zrobić dobre wrażenie w czasie rekrutacji w Barwicach, niezbędny jest też uśmiech i pewny uścisk dłoni. Mowa ciała mówi wiele o kandydacie. Zbyt słaby uścisk dłoni bywa kojarzony z brakiem pewności siebie i niezdecydowaniem, a zbyt mocny z gwałtownością. Liczy się też kontakt wzrokowy.

Jeżeli szukasz pracy w Barwicach, to musisz się solidnie przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Weź ze sobą CV, a jeśli jest taka potrzeba to również portfolio. Koniecznie sprawdź, czym dokładnie zajmuje się firma, w której chcesz pracować. Warto też przygotować zestaw pytań do rekrutera – tym samym dajemy sygnał, że jesteśmy zaangażowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Najnowsze oferty pracy:

30 Listopada 2023

Specjalista / Inżynier Działu Industrializacji

Roca Pool - Spa Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Gryfice

  • Jeżeli posiadasz: Wykształcenie wyższe techniczne (mile widziane), Znajomość oprogramowania CAD (SolidWorks), Umiejętność podejmowania autonomicznych decyzji w zakresie działań związanych z...
Więcej

30 Listopada 2023

Pielęgniarka / Pielęgniarz

Fresenius

zachodniopomorskie / Gryfice

  • Opis stanowiska: prowadzenie zabiegów hemodializy, opieka pielęgniarska nad pacjentami hemodializowanymi i dializowanymi otrzewnowo, prowadzenie elektronicznej dokumentacji medycznej. Warto z nami...
Więcej

30 Listopada 2023

Mechanik Serwisu / Młodszy Mechanik Serwisu

Interhandler Sp. z o.o.

zachodniopomorskie / Szczecin

  • Opis stanowiska: diagnostyka, obsługa techniczna i naprawa maszyn budowlanych, praca stacjonarna w serwisie firmy czyszczenie i konserwacja maszyn Wymagania: wykształcenie lub doświadczenie w pracy...
Więcej
Więcej ofert pracy

Baza ofert

Praca